Borówki są lubianymi owocami, które, gdy tylko się pojawią – szybko znikają. Te słodkie owoce są doskonałym dodatkiem do koktajli czy owocowych sałatek – goszczących na naszych stołach szczególnie wiosną i latem. Borówka została okrzyknięta mianem „superfood” – super jedzenia. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ borówki są prawdziwym bogactwem witamin i minerałów!

Bomba witaminowo mineralna!

Borówka amerykańska jest bardzo bogata w szereg składników odżywczych. Już w ok. 150 gramach możemy znaleźć 4 gramy błonnika, 25% magnezu, 24% dziennego zapotrzebowana na witaminę C, 36% zapotrzebowania na witaminę K. Warto dodać, że ok. 150 gram borówki amerykańskiej zawiera tylko 85 kalorii. Borówka jest również bardzo ważnym źródłem antyoksydantów, chroniących komórki naszego organizmu przed działaniem wolnych rodników. – podkreśla dr n. med. Edyta Blus.

Wpływ borówki na… regenerację mięśni!

Nie ulega wątpliwości, że częste i ciężkie treningi mogą wyczerpywać organizm – pojawia się zmęczenie, bóle mięśni, które muszą się zregenerować. Dzieje się tak z racji tego, że podczas ćwiczeń dochodzi do mikrouszkodzeń mięśni – właśnie dlatego odpoczynek jest tak ważny! Warto zaznaczyć, że wyciąg z borówek może przyspieszyć regenerację mięśni po wzmożonym wysiłku fizycznym! Zjedzenie garści borówek również może być dla nas zbawienne.

Przygotuj koktajl z borówkami i EstroVitą!

Nie ma nic lepszego niż pyszny i pożywny koktajl – szczególnie w ciepły dzień! Taka witaminowa bomba będzie prawdziwym orzeźwieniem! Dodając do koktajlu EstroVitę uzupełnisz dzienne zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe z grupy omega.

EstroVita to w 100% naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez organizm porcja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Nasze produkty wyróżnia doskonała proporcja oraz czystość kwasów tłuszczowych omega w postaci estrów etylowych, pochodzących z unikalnej kompozycji co najmniej 4 olejów roślinnych.

Czego potrzebujesz?

  • 1 banan
  • 1 gruszka
  • garść borówek
  • szklanka mleka kokosowego
  • 5 ml ulubionej EstroVity!

Banana oraz gruszkę pokrój na mniejsze kawałki. Wrzuć do blendera, dodając borówki, mleko kokosowe i EstroVitę. Całość dokładnie zmiksuj i ciesz się pysznym smakiem!

Borówki są drogocennymi owocami, które niosą dla naszego organizmu wiele dobrego! Warto zatem wprowadzić je do naszego wiosenno-letniego jadłospisu!


dr n. med. Edyta Blus

Doktor nauk medycznych w zakresie biologii medycznej i magister biologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu i pracy w Pracowni Immunologii Doświadczalnej Instytutu Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk oraz  jako nauczyciel akademicki immunologii i patofizjologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.