Skóra, szczególnie twarzy, podatna jest na wiele czynników, wpływających na jej wygląd i kondycję. Stres, życie w biegu, niezdrowe odżywianie, zanieczyszczenia środowiska – to tylko kilka przykładów wpływających na jakość naszej skóry, której funkcje ochronne bardzo łatwo pogorszyć. I choć większości z zagrożeń nie jesteśmy w stanie uniknąć, tak odpowiednia pielęgnacja i wsparcie skóry może skutecznie poprawić jej kondycję.

Zanieczyszczenia

W dużych miastach często mamy do czynienia z zanieczyszczonym powietrzem, którego nie sposób uniknąć. Unoszące się w powietrzu spaliny bardzo niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry. Dlatego też bardzo ważne jest aby regularnie oczyszczać organizm z toksyn. Pomocne mogą okazać się zabiegi detoksykacyjne lub pielęgnacyjne. Warto również wspierać organizm odpowiednią ilością wody oraz dobrze zbilansowaną dietą bogatą w witaminy. Na skórę twarzy stosujmy peelingi – świetnie radzą sobie z pozbyciem się martwego naskórka.

Nie bez znaczenia są także zmiany temperatury – klimatyzowane wnętrza, zbyt ciepłe pomieszczenia, suche powietrze. Wyzwania, z którymi nasza skóra zmaga się na co dzień, a na które często nie zwracamy uwagi. Stając się obserwatorem własnego ciała możemy zauważyć, jak skóra reaguje na zmieniające się warunki. Dzięki tej świadomości łatwiej i szybciej pomożemy swojej skórze i wesprzemy jej naturalne mechanizmy obronne. Ważne jest, aby zimą pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry, ale i ciepłym ubraniu.

Promienie słoneczne

Kolejnym czynnikiem, przez który nasza skóra może nie być w dobrej kondycji są promienie słoneczne, powodujące wysuszenie oraz przyspieszenie procesów starzenia się. I o ile słońca nie jesteśmy w stanie uniknąć, tak można poradzić sobie z nim poprzez stosowanie różnych filtrów. Co ważne – filtry powinniśmy stosować nie tylko latem, ale także zimą. Warto dodać do swojego menu także witaminy A i E, które dodatkowo wspierają naturalną ochronę skóry. Pomocna będzie EstroVita Skin – suplement diety stanowiący unikalną kompozycję roślinnych kwasów tłuszczowych omega-3, 6, 9. przeznaczony dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Roślinne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry. EstroVita Skin zawiera ultraczystą formę kwasów tłuszczowych z grupy omega w postaci estrów etylowych, które zapewniają znakomitą biodostępność i wysoką ich bioretencję w organizmie człowieka.

Dieta

Zadbaj o odpowiednią dietę – działającą od wewnątrz, która również ma niebagatelny wpływ na wygląd naszej skóry. Palenie papierosów, alkohol, niezdrowe jedzenie osłabiają zdolności do regeneracji skóry i powodują powstawanie niedoskonałości. To właśnie dlatego zdrowy tryb życia jest tak istotny.

Odpowiednia ilość snu

Sen jest kluczową funkcją, dzięki której nasz organizm może się zregenerować, ale i pozbyć się toksyn ze skóry. Brak snu lub niewielka jego ilość negatywnie wpływa na nasze zdrowie, ale i skórę poprzez przyspieszenie procesów starzenia się oraz osłabienie bariery ochronnej naskórka.

Chcąc mieć piękną skórę powinniśmy wybierać takie produkty do codziennej pielęgnacji, których jedną z właściwości jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wiele zależy też od nas – prowadzony tryb życia, odpowiednia dieta, czy właściwa pielęgnacja mają niebagatelne znaczenie. Łącząc dobór kosmetyków i suplementów z pewnością odżywimy i wesprzemy naszą skórę, która odwdzięczy się dobrą kondycją i nienagannym wyglądem.