Codzienne rytuały dla pięknych włosów

Lśniące, gęste i zdrowe włosy są marzeniem każdej kobiety. Bywają obiektem zachwytu, dodają wiele uroku, ale czasem sprawiają problem. Ich łamliwość, wypadanie, nadmierne przetłuszczanie lub przesuszenie – to często wynik zaniedbań w diecie i pielęgnacji. Zadbajmy o proste codzienne rytuały, które pozwolą nam zachować idealny wygląd oraz zdrowie włosów.

Półka z kosmetykami

Jeżeli należysz do tych kobiet, których półka łazienkowa wręcz ugina się od słoiczków i tubek z preparatami, zacznijmy od porządków. Często im intensywniejszy zapach produktu, tym więcej chemii. Warto dokładnie przejrzeć etykiety i wyrzucić te kosmetyki, które zawierają: konserwanty, w tym parabeny, aromaty, ftalany, DEA, czy SLS . Pamiętaj – im dłuższy skład na etykiecie, tym gorzej dla włosa. Stawiaj na to, co naturalne! Zimą idealnie odżywi nasze włosy pokrzywa. Jednocześnie ochroni nas ona przed złuszczaniem się skóry, wynikającym ze zmian temperatury i noszenia czapki.

Masz problem z rozczesywaniem?

Maska na włosy lub odżywka bardzo pomogą, ale tu też zdecyduj się na proste rozwiązania. W przypadku kosmetyków do włosów wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Odżywka z oleju lnianego lub oleju z nasion wiesiołka, kupiona za mniej niż 10 zł, to często lepsze rozwiązanie niż zestaw fryzjerskich kosmetyków za kilkaset złotych. Im więcej specyfików, tym większe obciążenie dla włosa. Pamiętaj o tym!

Domowe kosmetyki

Raz w tygodniu przygotuj mieszankę – pół szklanki octu jabłkowego, dwie łyżki suplementu EstroVita, sok z cytryny i dwie łyżki miodu. Wymieszaj składniki ze sobą i wlej do miski. Zanurz włosy i trzymaj około 20 minut. Nie musisz spłukiwać odżywki. Szybko dostrzeżesz zmianę!

Odżywianie

Dieta bardzo wpływa na nasz wygląd, także jeśli chodzi o włosy. Nadmierna ilość kawy, alkoholu, węglowodanów oraz papierosów osłabiają ich stan. Nie wyglądają one dobrze także w przypadku niedoboru kwasów omega 3, 6 i 9. Warto je suplementować, przyjmując preparat EstroVita Skin, bo to właśnie kwasy Omega pobudzają wzrost włosów i dbają o zdrową skórę głowy. Ważne są także zawarte w preparacie witaminy A, E, D3 oraz koenzym Q10.