Niejadek to prawdziwa zmora rodzica. Dziecko odmawiające spożywania większości potraw sprawia, że każdy posiłek zamienia się w pole bitwy. Rodzice wówczas wyszukują wszelkie możliwe pomysły na wciśnięcie w swojego potomka chociaż odrobiny obiadu. Poznaj propozycje diety dla niejadka.

 

Podstawowym założeniem diety dla niejadka jest fakt, że takie dziecko lubi mieć wybór. Zamiast stawiać go więc przed jednym daniem, stwórz dla niego alternatywę (oczywiście nie może być to czekolada lub pizza). Każdy lubi decydować o sobie i jeść to, na co ma akurat ochotę. Równie istotne jest zrozumienie, że dziecko nie będzie lubiło wszystkiego. Większość dorosłych także ma bowiem swoje preferencje. Wciskanie na siłę szpinaku może się więc źle skończyć.

 

Propozycje potraw dla niejadka także muszą te preferencje uwzględniać. Są jednak dość uniwersalne potrawy, raczej lubiane przez dzieci. Należą do nich na przykład pierogi z owocami, takimi jak wiśnie. To owoce bogate w witaminy, a dziecko będzie odczuwało dużo przyjemności ze wspólnego klejenia pierogów. Z większym apetytem je również zje. Dania dla niejadka nie tylko muszą być smaczne i pożywne, ale także dobrze wyglądać. Świetnie sprawdzają się naleśniki, które można kolorowo udekorować. Kanapki w diecie niejadka to dość grząski grunt. Przed ich przygotowaniem należy przede wszystkim wybadać, czego maluch z pewnością nie zje. Zdrowe produkty na bułce lub chlebie dobrze jest przemycać, ukrywając je w zmyślnych konstrukcjach. Jedno jest pewne – kanapki muszą pobudzać wyobraźnię.

 

Dieta niejadka, który nie przyswaja wielu składników w normalnym procesie jedzenia, powinna być o nie uzupełniona. Twój maluch nie jada ryb? W takim razie koniecznie sięgnij po suplement diety EstroVita Kids, który pobudza rozwój młodego organizmu. To nowatorskie połączenie 4 olejów roślinnych, będące doskonale przyswajalnym przez organizm źródłem kwasów omega i nie tylko. Kwasy omega 3,6,9 są nieocenionym uzupełnieniem diety dziecka. Mają one znaczenie dla prawidłowego rozwoju i wzrostu już od okresu życia płodowego. Składniki preparatu mają pozytywny wpływ na tkankę kostną, wspomagając wchłanianie wapnia, co gwarantuje zdrowe zęby i mocne kości. Kwasy omega-3 przyczyniają się również do poprawy koncentracji i pamięci. Niewątpliwym atutem w diecie niejadka, jest neutralny smak preparatu i brak zapachu. Dzięki temu można go podawać nie tylko na łyżeczce, ale także dodawać do innych potraw, takich jak zupy, koktajle lub sałatki.

 

Dieta niejadka to wiele zmartwień dla jego rodziców i opiekunów. Pocieszająca może być myśl, że najczęściej dzieci wyrastają z tego w pewnym wieku. Z pewnością jednak dziecko, które nie jada większości potraw, wpływa na rozwój gastronomicznej fantazji dorosłych.