Nie da się ukryć, że dziś bez smartfona, jak bez ręki. To na tych urządzeniach przechowujemy przeróżne dane, to za ich pomocą możemy pozostać w kontakcie z bliskimi i światem. Wystarczy jedno kliknięcie, by sprawdzić, jaka będzie pogoda, czy przeglądnąć aktualne wiadomości. Technologia ta niemal nami zawładnęła – bez niej ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie, szczególnie, że służy już nie tylko do celów stricte komunikatywnych, ale i rozrywkowych. Oglądanie filmów czy seriali nie stanowi problemu, a najnowsze gry zachęcają do zainstalowania.

I choć wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, tak ciężko nam ograniczyć korzystanie z tych urządzeń. Tymczasem detoks od smartfona jest jak najbardziej wskazany! Szczególnie, gdy czas spędzony z nosem w telefonie niebezpiecznie się wydłuża, wszak uzależnienie od nowoczesnych technologii, w tym Internetu i mediów społecznościowych, zostało przez amerykańskich psychiatrów już wpisane na oficjalną listę chorób.

Nowoczesne technologie, które towarzyszą ci każdego dnia, nie pozostają bez znaczenia dla twoich relacji z innymi ludźmi, zdrowia i ogólnego samopoczucia. Tworzenie swojego wirtualnego życia, zamiast cieszenia się prawdziwym, to kolejne nakładanie maski. Pogłębia kompleksy i niskie poczucie własnej wartości. Konieczność nieustannego porównywania się z innymi i korzystania z telefonu gdziekolwiek się znajdziesz, to groźne objawy.

Zrób sobie cyfrowy detoks!

Cyfrowy detoks można przeprowadzić na wiele różnych sposobów. Wielu specjalistów zaleca, aby stopniowo przechodzić w tryb offline. Postaraj się każdego dnia coraz krócej korzystać ze swojego telefonu, traktując go jedynie jako narzędzie na przykład do rozmów z bliskimi. Może zamiast porozumiewać się poprzez komunikatory, po prostu spotkasz się w cztery oczy ze swoimi przyjaciółmi? Zamiast grać w gry weźmiesz do ręki książkę i oddasz się krainie fantazji? A może po prostu zrelaksujesz się w ciszy i spokoju, bez konieczności sięgania po telefon każdorazowo, kiedy tylko usłyszysz dźwięk powiadomienia?

Jeżeli wydaje ci się, że taka rezygnacja z nowoczesnych technologii, a przynajmniej ograniczenie jej, nic nie daje, to jesteś w błędzie. Już po kilku dniach zauważysz różnicę! Być może odkryjesz swoje nowe pasje, znajdziesz nowy sposób na relaks? Możliwości jest mnóstwo! Nie ulega wątpliwości, że rezygnacja ze smartfona sprawi, że zyskasz więcej wolnego czasu, polepszysz swoją produktywność i efektywność – zarówno w pracy, jak i relacjach z bliskimi.

Zamiast smartfona – domowe spa!

Może wydawać się to banalne, jednak warto zamienić swój smartfon na coś przyjemniejszego! Nie ma na to lepszego sposobu niż zorganizowanie sobie swojej własnej sesji SPA. Relaks rozpocznij od dokładnego peelingu całego ciała. Ten proces wspomaga złuszczanie się naskórka. W tak oczyszczoną skórę łatwiej wnikają aktywne substancje pochodzące z kosmetyków. Podczas nakładania peelingu wykonaj masaż całego ciała – to pobudzi krążenie i sprawi, że komórki Twojego ciała będą bardziej nawilżone. Peeling możesz wykonać sama, na przykład z cukru albo kupić gotowy produkt. Do twarzy, szyi i dekoltu możesz użyć delikatniejszego peelingu enzymatycznego. Po oczyszczeniu naskórka, przygotuj kąpiel. Do ciepłej, ale niegorącej wody, dolej sól lub płyn do kąpieli. Wybierz preparat, który nawilża skórę, zawierający na przykład algi, witaminę C, kwasy owocowe, elastynę, aminokwasy. Dzięki ciepłocie wody, pory Twojej skóry rozszerzą się i wszelkie substancje wnikną w nią nieco głębiej. Możesz wypróbować domowe maseczki z dodatkiem EstroVity Skin – to suplement diety stanowiący unikalną kompozycję roślinnych kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9 wyizolowanych z unikalnej mieszaniny aż 4 olejów roślinnych (lnianego, z czarnej porzeczki, ogórecznika oraz wiesiołka). Produkt przeznaczony jest dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Roślinne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega oraz witaminy zawarte w produkcie sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry.

Detoks od technologii jest nam potrzebny – wystarczy kilka chwil bez telefonu by zobaczyć, jaki wywiera na nas wpływ! Warto rozważyć wprowadzenie do swojej codzienności kilku zmian, które nie będą brać pod uwagę smartfona.