Dlaczego warto zdrowo się odżywiać?

Powiedzenie „jesteś tym, co jesz” zawiera w sobie wiele prawdy. To dostarczane do organizmu składniki odżywcze wpływają na kondycję naszego ciała i umysłu. Dobre produkty spożywcze poprawiają zdrowie, jednak te gorszej jakości mogą źle wpływać na nasze samopoczucie. Właśnie dlatego zdrowa dieta jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niezależnie od rodzaju diety – fleksitarianizmu, wegetarianizmu, czy weganizmu należy pamiętać o właściwym doborze produktów i uzupełnianiu ich odpowiednimi suplementami.

Dlaczego warto stosować zdrową dietę i uzupełniać ją odpowiednią suplementacją?

Dieta bogata w dobrze skomponowane składniki odżywcze, w tym witaminy i minerały, ma wiele zalet.  To, co jemy, wpływa na funkcjonowanie naszych narządów wewnętrznych, na kondycję skóry i pracę umysłu. Dlatego, jeżeli chcemy żyć pełniej i cieszyć się dobrym zdrowiem, powinniśmy zacząć myśleć o tym, co spożywamy. Niestety, owoce i warzywa, które zjadamy w ciągu dnia, zazwyczaj nie są w stanie pokryć w pełni zapotrzebowania organizmu na witaminy, minerały i kwasy omega. Dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana suplementacja.

Przy wyborze suplementów diety należy zwrócić uwagę na ich kompozycję i zawartość składników aktywnych w jednej dawce. Warto przyjrzeć się również proporcjom poszczególnych komponentów.

  • Kwasy Omega 3, 6, 9 są bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz dobrego samopoczucia, ale tylko wtedy, kiedy ich proporcja jest prawidłowa. Źródłem kwasów omega są ryby oraz oleje roślinne.
  • Bardzo istotna jest kwestia pokrycia dziennego rekomendowanego zapotrzebowania (%RWS – Referencyjna Wartość Spożycia) na określone składniki w jednej dawce suplementu.

Na czym polega wyjątkowość suplementów EstroVita?

EstroVita to w pełni naturalna, w 100% roślinna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez ludzki organizm porcja kwasów tłuszczowych Omega-3, 6 i 9. Dzięki formie estrów etylowych, preparat jest  łatwo przyswajalny przez ludzki organizm, a także natychmiastowo wchłaniany już na poziomie komórkowym. W  jednej porcji produktu znajduje się 2,2 g kwasu alfa-linolenowego (ALA) w postaci estru etylowego, co jest równe rekomendowanej dziennej dawce(100% RWS). Opracowana technologia wytwarzania estrów etylowych kwasów tłuszczowych omega-3, -,6,- i 9, pozwoliła na stworzenie całej linii preparatów o prozdrowotnym działaniu. Są to tak zwane nutraceutyki, czyli produkty wykazujące działanie żywności funkcjonalnej, jak również suplementów diety.

Utrzymanie przez producenta wysokiego standardu produkcji spożywczej zapewnia najwyższą jakość oraz czystość preparatu EstroVita. Wszystkie oleje roślinne, wchodzące w skład  suplementu, pochodzą tylko od certyfikowanych polskich dostawców, dzięki czemu zachowana jest pełna kontrola jakości już na etapie tłoczenia olejów. Opatentowany unikalny proces produkcji preparatu EstroVita zapewnia wyizolowanie najczystszej, skoncentrowanej formy kwasów Omega 3,6,9 z mieszaniny aż czterech olejów roślinnych, które cechują się całkowitym brakiem toksyczności oraz jakichkolwiek zanieczyszczeń. Ponadto unikalna technologia dwustopniowego mieszania (homogenizacji) różnych olejów roślinnych zapewnia uzyskanie jednorodnej i klarownej mieszaniny, co umożliwia przetworzenie roślinnych kwasów Omega 3,6,9 w ich szczególną formę monocząsteczek (estrów etylowych).

Przetworzenie kwasów tłuszczowych Omega 3,6,9 w ich formę monocząsteczek (estrów etylowych) gwarantuje najwyższy transport kwasów tłuszczowych grupy omega do wszystkich komórek ludzkiego ciała, zwiększając tym samym biodostępność preparatu, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej bioretencji. Całość procesu produkcji suplementów EstroVita prowadzona jest w ochronnej atmosferze azotu bez dostępu tlenu atmosferycznego, a podczas procesu konfekcjonowania każda pojedyncza butelka preparatu jest dodatkowo nasycana azotem w warunkach najwyższej aseptyczności.. Dzięki takiemu zabezpieczeniu preparaty EstroVita zachowują cenne prozdrowotne właściwości kwasów z grupy Omega 3,6,9 w nienaruszonej naturalnej roślinnej formie.

Warte uwagi

Oprócz suplementacji warto zwrócić uwagę na spożywanie produktów bogatych w błonnik, które wspomogą pracę jelit i pomogą uniknąć zaparć. Zawarte w owocach i warzywach składniki odżywcze, takie jak: magnez, selen, witamina D3, witamina A, potas itd. stanowią świetne paliwo dla organizmu, dostarczając nam motywacji do działania. Zdrowe odżywianie sprzyja również odchudzaniu, a kiedy nasza sylwetka się poprawia, sami zaczynamy siebie bardziej doceniać i zyskujemy więcej pewności siebie. Dodatkowo odpowiednia dieta oraz regularne ćwiczenia fizyczne zwiększają poziom endorfin w organizmie, jak również obniżają napięcie nerwowe, dzięki czemu, mimo intensywnego tempa życia, jesteśmy mniej podatni na stresujące sytuacje. Odżywianie bogate w to, co najlepsze dla naszego organizmu, pozytywnie wpłynie także na układ immunologiczny, zwiększając odporność na różnego rodzaju infekcje i choroby. Dieta oddziałuje nie tylko na narządy wewnętrzne, ale również na kondycję naszej skóry. Witamina A i C, kwasy tłuszczowe omega, cynk oraz inne minerały zapewnią skórze jędrność i młody wygląd.

Zdrowa dieta to nie tylko pożywienie, ale także odpowiednia suplementacja, która ma pomóc pokryć zapotrzebowanie organizmu na witaminy, minerały i składniki odżywcze. Stosując się do zasad zdrowego żywienia, będziemy mieli więcej ochoty do życia, dzięki czemu każdy kolejny dzień nabierze blasku.