Pielęgnacja skóry twarzy jest ważna – niezależnie od pory roku. Cera to najbardziej delikatna część naszej skóry, narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak mróz czy wiatr. W efekcie szybko może ulec przesuszeniu czy podrażnieniu. Nie bez znaczenia jest także zanieczyszczenie skóry, które może nieść za sobą negatywne konsekwencje. Właśnie dlatego skórę twarzy należy systematycznie i dokładnie oczyszczać, a także stosować prawidłową pielęgnację.

Prawidłowe oczyszczenie skóry twarzy jest podstawą – to dzięki temu skóra ma możliwość regeneracji. Najlepiej sięgać po naturalne produkty, o możliwie prostym składzie. Można też samodzielnie przygotować maseczkę oczyszczającą, co jest świetną alternatywą!

Maseczki oczyszczające na twarz – jak je zrobić?

Pomysłów na oczyszczające maseczki na twarz jest bardzo dużo, a większość z nich jest niezwykle prosta w wykonaniu. Zacznijmy od oczyszczającego peelingu z kawy. Wystarczy zmieszać 6 łyżeczek fusów po kawie z łyżką preparatu EstroVita Skin, zawierającego ekstrakty z 4 olejów roślinnych, które w połączeniu tworzą idealne proporcje kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9, niezwykle odżywczych dla naszej skóry. Tak skonstruowanym peelingiem masujemy twarz, a następnie zmywamy pozostałości. Jeżeli zapomnimy zostawić fusy po kawie, a chcemy oczyścić twarz, możemy zastąpić ją cukrem.

Ciekawą opcją dla oczyszczenia i wygładzenia skóry jest mieszanka żółtek jajek z miodem. Wystarczy jedno żółtko wymieszać z łyżeczką miodu i nałożyć na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Pozostawiamy przez ok. 20 minut, po czym zmywamy. Mieszając sodę z sokiem z cytryny, otrzymamy domową maseczkę oczyszczającą pory. Pozostawiając ją na skórze twarzy na 20 minut, mamy szansę pozbyć się niechcianych zaskórników. Zawarte w maseczkę substancje mogą nieco skórę podrażnić, aby złagodzić ten efekt, warto dodać do maseczki łyżeczkę EstroVity Skin.

Popularne są również maseczki oczyszczające z ziół. Dobrą maseczkę przygotujemy z 3 łyżeczek suszonego rumianku, 1 łyżki prawoślazu oraz 1 łyżki nasion lnu. Wszystkie te zioła znane są z właściwości oczyszczających, przeciwzapalnych i regeneracyjnych. Do mieszanki dodajemy ciepłej (ale nie gorącej) wody, aż powstanie papka, którą możemy nałożyć na skórę. Maseczkę pozostawiamy na ok. 30 minut, po czym zmywamy naparem z rumianku.

Wiele właściwości oczyszczających i odżywczych mają także owoce. Doskonale sprawdzi się maseczka, stworzona z banana, żółtka, miodu i łyżeczki EstroVity Skin. Taka mieszanka nie tylko oczyści, ale również nawilży, odżywi i wygładzi skórę twarzy, pozostawiając ją rozświetloną i ujędrnioną. Oczyścić twarz możemy również startym jabłkiem, połączonym z delikatnym twarożkiem i łyżeczką EstroVity dla nawilżenia.

Wszystkie podane powyżej pomysły są proste i tanie w wykonaniu. Stosowanie ich dwa razy w tygodniu pozwoli ochronić skórę twarzy przed szkodliwymi czynnikami zapewnić jej dobrą kondycję.