Domowe sposoby walki ze zmęczeniem

Uczucie ciągłego zmęczenia może być objawem choroby lub efektem przepracowania, zmian pogodowych czy stresu. Zanim sięgniemy po porady lekarza, powinniśmy sprawdzić, czy uda nam się poradzić z problemem domowymi sposobami. Jak radzić sobie ze zmęczeniem? Zobaczmy!

Domowe sposoby na walkę z przemęczeniem

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie ze zmęczeniem, jest oczywiście sen. Wiele osób nie śpi wystarczająco długo, aby organizm mógł się zregenerować, przez co przez cały dzień odczuwa słabość i zmęczenie. Zaleca się spać 8 godzin snu na dobę, a taki dobry, mocny odpoczynek na pewno pomoże nam poczuć się lepiej. Jeżeli nie sen, to chociaż relaks pozwoli nam się odprężyć. Energetyzująca kąpiele lub masaże poprawią krążenie i dodają energii do działania.

Niezwykle ważne w walce ze zmęczeniem jest dieta oraz odpowiednia suplementacja. Owoce i warzywa zawierają sporo witamin, które pomogą naszemu ciału się rozbudzić. Zaleca się również spożywanie orzechów i bakalii, które są doskonałym źródłem zdrowych tłuszczy oraz cukrów, będącym najlepszym paliwem dla organizmu. Warto uzupełnić dietę także w kwasy omega. W tym celu najlepiej postawić na EstroVitę Cardio – suplement diety nie tylko dla osób aktywnych, ale również dla tych, którzy potrzebują energii do działania. EstroVita zawiera optymalne połączenie kwasów omega 3, 6 i 9, które pomogą nam wrócić do formy.

Czasem z osłabieniem możemy poradzić sobie … ćwicząc. Wysiłek fizyczny poprawia krążenie, zwiększa poziom endorfin i pomaga dotlenić komórki, które potem lepiej pracują. Dla lepszych efektów treningu warto wypić sobie koktajl energetyczny, składający się z owoców i warzyw lub energetyzujące zioła, takie jak herbatka z żeń-szenia czy herbata z miłorzębu japońskiego. Jednym ze znanych napojów energetyzujących jest kawa – najlepiej świeżo mielona, która pobudzi nas już samym aromatem.

Zmęczenie wynikać może także z niedotlenienia, więc krótki spacer na świeżym powietrzu dobrze nam zrobi. Pobudzi mózg, rozrusza kości i mięśnie, poprawi krążenie, dając energię, której potrzebujemy, aby przetrwać dzień.

Odczucie słabości i przemęczenia nie zawsze spowodowane jest chorobą, więc nie warto panikować. Czasem zastosowanie powyższych sposobów w zupełności wystarczy, aby poczuć się lepiej i nabrać motywacji do działania. Odpowiednia dieta, ruch i relaks to trzy najważniejsze elementy walki ze zmęczeniem, które powinniśmy wprowadzić do naszej codzienności.