Natura, świat roślin wciąż nas zaskakuje; odkrywamy coraz to nowsze związki biologiczne, które korzystnie wpływają na nasz organizm – zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ostatnimi czasy naturalna pielęgnacja jest bardzo popularna, nic więc dziwnego, że surowce są niemalże rozchwytywane. Branże kosmetyczne czerpią z natury to co najlepsze, a kosmetyki powstałe na kanwie naturalnych, roślinnych surowców noszą nazwę fitokosmetyków.

Fitokosmetyki to nic innego, jak kosmetyki naturalne, których działanie potwierdzone zostaje w oczekiwanych rezultatach. Kosmetyki te są doskonale przyjmowane przez skórę, przez co ryzyko podrażnień jest naprawdę minimalne. Produkty te nie mają złego wpływu na środowisko – wręcz przeciwnie. W dużej mierze robione są na kanwie wszelkiego rodzaju ziół, kwiatów czy innych roślin, uprawianych w naturalnych i przyjaznych ekologicznie warunkach.

Już od zarania dziejów wykorzystywano różne rośliny do tego, aby wspomóc organizm – były źródłem pokarmu, pielęgnacji czy leków. Potencjał roślin jest bardzo duży, a szerokie spektrum zastosowań tylko potwierdza ich drogocenną moc wpływającą na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Surowce roślinne pozyskiwane do produkcji kosmetyków uzyskuje się zazwyczaj z kwiatów, owoców, nasion, liści, kory, a nawet korzeni – wszystko zależy od tego, co chcemy uzyskać. Jednym z najlepszych przykładów będą oleje roślinne, które odnajdują swoje zastosowanie zarówno w pielęgnacji, jak i w kuchni. Są one doskonałym źródłem witamin i elementów, ale i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle istotna, dlatego powinniśmy z należytą uwagą wybierać kosmetyki, jakich używamy. Codzienne rytuały pielęgnacyjne powinny wzmocnić naszą skórę – nigdy przeciwnie.

Domowe spa dla dłoni

Domowe kąpiele dłoni są dość znanym sposobem pielęgnacji. Oliwa z oliwek, dzięki zawartości kwasów tłuszczowych i witaminy E, jest cennym składnikiem dla skóry, ponieważ to dzięki nim nasza skóra jest miękka, odżywiona i nawilżona. Witamina E pomaga dodatkowo złagodzić podrażnienia oraz przyspiesza regenerację naskórka. Kąpiel dłoni można śmiało wykonywać dwa razy w tygodniu. Do przyrządzenia kąpieli będziemy potrzebować: miód, cytrynę oraz olejek rycynowy.

Przygotowania: oliwę z oliwek (ok. 2 szklanki) podgrzewamy w garnku, gdy oliwa będzie ciepła przelewamy ją do miseczki, dodając cytrynę i olejek rycynowy. Następnie zanurzamy dłonie w oliwie i delikatnie masujemy dłonie. Taką kąpiel wykonujemy przez ok 20 minut. Następnie osuszamy dłonie i przemywamy je delikatnie mydłem. Można po osuszeniu nałożyć bawełniane rękawiczki.

Produkty kosmetyczne nawet wykonane z naturalnych składników działają głównie na zewnętrzną warstwę skóry, dzięki czemu skóra jest bardziej nawilżona. Jednakże, aby uzyskać oczekiwany efekt musimy pamiętać o systematycznym stosowaniu. Aby dodatkowo wesprzeć swoją skórę dłoni można sięgnąć po tzw. nutraceutyki, czyli suplementy diety wpływające na poprawę stanu skóry. Stosowanie EstroVita Skin pomaga zachować zdrową skórę, ze względu na zawartość składników biorących udział w procesie podziału komórek (witamina D) oraz wspomagających ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym (witamina A i E). Suplementy diety dla bazie kwasów omega oraz odpowiednio dobranych witamin, wzmacniają barierę lipidową naskórka i łagodzą podrażnienia oraz wyrównują koloryt skóry. EstroVita Skin w swoim składzie zawiera kwasy tłuszczowe Omega-3, 6 i 9 oraz witaminy E, A i D, jak również koenzym Q10. EstroVitę Skin można spożywać samodzielnie lub dodawać ją do potraw takich jak koktajle czy sałatki.

EstroVita to w 100% naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez organizm porcja kwasów tłuszczowych omega-3, 6 i 9. Wyróżnia nas doskonała proporcja oraz czystość kwasów tłuszczowych omega-3, 6 i 9 w postaci estrów etylowych, pochodzących z unikalnej kompozycji olejów roślinnych. EstroVita to produkty zawierające kwasy tłuszczowe omega-3,6,9 pochodzące z unikalnej mieszaniny tłoczonych na zimno olejów roślinnych między innymi: oleju lnianego, oleju z ogórecznika, oleju z wiesiołka, oleju z czarnej porzeczki. Wszystkie preparaty linii EstroVita dodatkowo wzbogacone są witaminami.

Surowce roślinne są drogocennym źródłem tego, co najlepsze! Ich wszechstronne zastosowanie zostaje coraz częściej doceniane, a fitokosmetyki zapraszane do naszych domów. Kosmetyki te są bezpieczne dla naszej skóry, a i niosą za sobą mnóstwo pozytywnych właściwości.