Pomarańczowa skórka występuje zazwyczaj na udach, pośladkach i brzuchu, jednakże może pojawić się również na ramionach. Siedzący tryb życia nie ułatwia pozbycia się cellulitu, podobnie jak zamiłowanie do niezdrowych produktów. Istnieją jednak sposoby na to, by zapomnieć o pomarańczowej skórce. Jak się okazuje najlepszymi sposobami są te nadzwyczaj proste, które dodatkowo wpłyną na poprawę wyglądu skóry i funkcjonowania całego organizmu.

Dieta

Zmiana diety ma szczególny wpływ na poprawę jakości i wyglądu skóry. Zauważalne zmiany widoczne są już po dwóch, trzech miesiącach od wykluczenia niezdrowej żywności, czyli fast foodów, chipsów, słodyczy. Najważniejszym czynnikiem jest odpowiedni bilans posiłków – szczególną uwagę należy zwrócić na ilość dostarczanego białka. W jadłospisie nie może zabraknąć odpowiedniej ilości zdrowych tłuszczów, które można znaleźć w rybach, orzechach czy jajkach. Nie można zapomnieć też o węglowodanach, których źródło można znaleźć w kaszy, ryżu, warzywach strączkowych, a także w owocach. Dobrym rozwiązaniem jest również suplementacja kwasów omega. Preparat EstroVita Skin to w pełni naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez ludzki organizm porcja kwasów tłuszczowych omega-3, 6 i 9, które zostały wyizolowane z unikalnej mieszaniny aż czterech olejów roślinnych (lnianego, z czarnej porzeczki, ogórecznika oraz wiesiołka). EstroVita Skin zawiera ultraczystą formę kwasów tłuszczowych z grupy omega w postaci estrów etylowych, które zapewniają znakomitą biodostępność i wysoką ich bioretencję w organizmie człowieka.

Trening z obciążeniem

Nie bój się treningu z obciążeniem! Istnieje mylne przekonanie, że wielogodzinne katowanie się ćwiczeniami po parę minut odmieni naszą sylwetkę. I o ile zauważymy deficyt kilogramów, tak nasza skóra może nie być tak jędrna jakbyśmy chcieli. Panie, zaczynające treningi z obciążeniem, często myślą, że ich mięśnie rozrosną się, a sylwetka nie będzie taka, o jakiej marzą. Zapominamy jednak, że zbudowanie dużej ilości tkanki mięśniowej zazwyczaj odbywa się przy pomocy dodatkowej suplementacji. Dlatego też ćwiczenia siłowe są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy, aby nasz skóra była jędrna i pozbawiona niedoskonałości.

Peeling

Z celullitem należy walczyć od wewnątrz jak i z zewnątrz, zatem śmiało można wypróbować wszelkiego rodzaju peelingi. Peeling pozwala na pozbycie się martwych i uszkodzonych komórek poprawiając tym samym krążenie. Dodatkowym plusem takiej kuracji jest przyspieszenie usuwania toksyn oraz komórek tłuszczowych. Takie peelingi można zrobić samemu w domu – bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy. Dobrym pomysłem jest peeling kawowy. Jak go zrobić? Potrzebujesz fusów pozostałych po zaparzeniu kawy, olejku kokosowego oraz alg, które można znaleźć w aptekach. Następnie należy połączyć wszystkie składniki i używać jak zwykłego peelingu. Do powstałego produktu można dodać łyżeczkę EstroVity Skin, która dzięki zawartości witaminy A pomoże w dodatkowym odżywieniu skóry.

Walka z cellulitem jest procesem długofalowym, jednak możliwym do osiągniecia. Wystarczy pamiętać o zdrowej diecie, aktywności fizycznej oraz właściwej pielęgnacji skóry. Stosowanie tych elementów „w komplecie” będzie najbardziej owocne i przyniesie efektywne rezultaty.