Jak poradzić sobie z suchą, matową skórą?

Wiele kobiet boryka się z problemem szarej, zmęczonej i matowej cery. Ciężko ją rozjaśnić, pojawiają się kłopoty skórne i nawet dobry makijaż nie zdaje egzaminu. Przyczyna leży po stronie zaburzonego procesu rogowacenia naskórka, skutkiem czego martwe komórki czy zanieczyszczenia wnikają w pory skóry, tworząc grubą i ciężką do usunięcia warstwę. Jak zatem poradzić sobie z takim problemem?

Niemal w każdej grupie wiekowej prędzej czy później pojawia się problem przesuszonej i matowej skóry. Przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, o suchym powietrzu nie pomaga, a wręcz nasila ten problem. Skóra, wystawiona na niekorzystne czynniki zewnętrze, staje się szorstka i bardziej podatna na uszkodzenia. Skąd też częściej pojawiają się zmiany skórne czy zaczerwienienia. Przyczyn powstawania szarej, matowej i suchej skóry jest wiele. Możemy do nich zaliczyć:

  • nieprawidłowe odżywianie się – szczególnie gdy dieta nie jest bogata w witaminy: A, B, C, E,
  • stres i zmęczenie,
  • brak podejmowania aktywności fizycznej,
  • niesprzyjające warunki atmosferyczne,
  • przebywanie w zanieczyszczonym środowisku (smog),
  • palenie papierosów.

Wszystkie te czynniki osłabiają naturalną ochronę skóry, co w dalszej kolejności prowadzi do narażenia cery na działanie wolnych rodników.

Jak poradzić sobie z szarą, suchą i matową cerą?

Krok 1 – zmień nawyki żywieniowe

Przede wszystkim przyjrzyj się, czy w ciągu dnia spożywasz odpowiednią ilość witamin – bez nich znacznie trudniej będzie okiełznać problemy z cerą. Szczególnie zwróć uwagę na witaminę A, E oraz cynk. Zadbaj także o uzupełnienie diety w kwasy tłuszczowe omega. Idealną propozycją będzie suplement diety EstroVita Skin stworzona z myślą o osobach chcących zadbać o kondycję skóry!

Krok 2 – odpowiednie nawodnienie

Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu poprawisz metabolizm komórek, dzięki czemu skóra będzie bardziej nawilżona i mniej skłonna do podrażnień. Zaleca się wypicie ok. 2 litrów wody dziennie.

Krok 3 – podejmuj aktywność fizyczną i nie zapomnij o odpoczynku

Nie ulega wątpliwości, że aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi, dotlenia oraz poprawia jędrność skóry. Wystarczy codzienny, długi spacer, by już po kilku tygodniach zauważyć różnicę!

Po ciężkim dniu nie możemy lekceważyć relaksu i odpoczynku. Dla naszej cery doskonałym będzie masaż – nakładając nawilżający krem możemy rozprowadzić go po twarzy kolistymi ruchami. Nie dość, że skóra od razu poczuje się lepiej, to jeszcze poprawimy w niej krążenie! Możesz także przygotować domową maseczkę na twarz. Produktami dobrymi do tego zabiegu będą olejki, kokos, awokado. Do maseczki możesz dodać także EstoVitę Skin.

Krok 4 – pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji

Każda cera wymaga zupełnie innej pielęgnacji, której w żadnym wypadku nie można pomijać. Już źle wykonany demakijaż może znacznie pogorszyć stan cery! Najlepiej używać sprawdzonych i naturalnych kosmetyków, które dodatkowo odżywią i nawilżą cerę.

Skóra twarzy jest bardzo wymagająca, dlatego też zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane dwa razy dziennie – rano, tuż po przebudzeniu i wieczorem, tuż przed pójściem spać.

Wystarczy tak niewiele, by cieszyć się piękną i zdrową cerą! Przestrzegając kilka prostych kroków zauważysz, że cera jest bardziej odżywiona, nawilżona, a problem szarości i zmęczenia zniknął, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie lekceważ swojej cery i zadbaj o nią już dziś!