Dieta dziecka powinna być odpowiednio zbilansowana i adekwatna do wieku. Powinna dostarczać niezbędnych składników odżywczych, które wspomogą rozwój dziecka. Parówki, słodkie bułki czy serki topione niestety nie zdadzą egzaminu, wręcz przeciwnie – są jedynie zapychaczami, zaspokajającymi głód jedynie na chwilę.

Zobacz, co jest niezbędne w diecie dziecka!

Białko

To ważny budulec kości i stawów. Narażone na upadki, zwichnięcia i złamania urwisy potrzebują go, by ich układ kostny prawidłowo się rozwijał. Niestety, białko często mylone jest z nabiałem. Podobne nazewnictwo oraz skojarzenie z białym kolorem pokutują tym, że dzieciom podaje się mleko krowie i homogenizowane serki. Tymczasem nabiał zakwasza organizm i powoduje otyłość brzuszną. Zaś białko wcale nie musi mieć białego koloru. Białko znajduje się w jajach, drobiu, chudej wołowinie, rybach i warzywach strączkowych.

Zdrowe tłuszcze

Są konieczne do prawidłowego rozwoju mózgu małego człowieka. Tym bardziej, że znajduje się on w bardzo intensywnej fazie. Dlatego podawajmy dzieciom ryby, orzechy czy szpinak. Warto sięgnąć także po dodatkową suplementację, która wzbogaci dietę w kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9. EstroVita z linii KIDS została stworzona z myślą o najmłodszych! Jest to suplement diety o najwyższej koncentracji kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9 pochodzenia roślinnego. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczone koniecznie powinny zostać dostarczone organizmowi w okresie wzrostu i rozwoju. EstroVita jest dostępna w wygodnej formie płynu, którą można wymieszać z ulubionym napojem, dodać do jogurtu czy koktajlu owocowego. Suplement diety EstroVita Kids jest dostępny w wygodnej formie płynu. Jest dostępny, aż w czterech wariantach!

  • EstroVita Kids o smaku malinowym lub pomarańczowo-bananowym;
  • EstroVita Immuno o smaku słodkiej cytryny. Suplement diety powstał z myślą o wsparciu odporności najmłodszych;
  • EstroVita Genius Kids o smaku słodkiej cytryny – dla każdego geniusza! Suplement stanowi unikalną kompozycję olejów (z mikroalg, z lnu, z czarnej porzeczki, z dzikiej róży). Zawiera wyjątkowe połączenie dwóch form kwasu omega-3 (ALA i DHA).

EstroVita z linii KIDS przeznaczona jest dla dzieci od 3. Roku życia. To doskonałe uzupełnienie diety!

Kasze

Szczególnie kasza jaglana to ważny element jadłospisu dziecka. Zawiera prawdziwe bogactwo witaminy z grupy A, E i D, błonnik, selen, potas, żelazo i fosfor. Można podawać ją na słodko (na przykład gotowaną w mleczku kokosowym) albo na słono (z marchewką lub kurczakiem).

Woda

Często zastępowana słodkimi sokami z zawartością syropu glukozowo-fruktozowego i niechętnie pita przez dzieci, stanowi najważniejszy element każdej diety. Dziecko 3-letnie powinno wypijać co najmniej 1 l wody dziennie. Woda gasi pragnienie i korzystnie wpływa na rozwój całego organizmu. Nie zastępujmy jej słodkimi herbatkami i gazowanymi napojami, które niszczą zęby i żołądek.

Dobrze zbilansowana dieta dziecka to podstawa prawidłowego rozwoju. Właśnie dlatego warto o nią zadbać!