W ostatnim czasie możemy zaobserwować, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy zarost jest rzadki i mężczyźni nie mają ku niemu predyspozycji – właśnie wtedy marzenia o brodzie zostają zazwyczaj pogrzebane. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i zadbać o swój zarost! Prawidłowa pielęgnacja może naprawdę przynieść zaskakujące efekty. Poznaj kilka prostych zasad, które pomogą Ci w męskiej pielęgnacji brody!

Dieta

Nie ulega wątpliwości, że zdrowe odżywianie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To właśnie z pożywieniem dostarczamy zarówno minerały, jak i witaminy. Odpowiednia dieta jest także kluczowa dla brody! Jadłospis powinien składać się zatem z nieprzetworzonych dań, białka, warzyw i owoców. Ważne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu – biorąc pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie. Nie możemy zapomnieć o nienasyconych kwasach tłuszczowych.

Tutaj z pomocą przychodzi męski suplement diety – EstroVita MEN. To produkt, zawierający kompleks ultraczystych, wysoce skoncentrowanych kwasów omega-3,6,9 oraz unikatowego kwasu omega-5, pochodzącego z owocu granatu, który wspiera organizm mężczyzn w każdym wieku i jest symbolem męskości. Unikalna kompozycja kwasów omega pochodzenia roślinnego, witamin i przeciwutleniaczy dba o dobre samopoczucie i doskonałą formę mężczyzn. Olej z pestek dyni i jego składniki przyczyniają się do utrzymania zdrowych funkcji prostaty i pęcherza moczowego, a olej z czarnej porzeczki dba o prawidłowe funkcjonowanie mięśni i stawów. O zdrowe kości mężczyzn dbają zawarte w preparacie witaminy: D oraz K, a witamina E stanowi ochronę przed wolnymi rodnikami. EstroVita MEN zawiera oryginalną formę kwasów tłuszczowych z grupy omega w postaci estrów etylowych, które zapewniają znakomitą biodostępność i wysoką bioretencję.

Odpoczynek

Choć może wydawać się to banalne, tak odpowiedni odpoczynek ma niebagatelny wpływ – zarówno na organizm, jak i brodę! Jeśli w ciągu dnia narażony jesteś na stres, miewasz nieprzespane noce nie dziw się, że organizm zaczyna się buntować. Dobre samopoczucie i kondycja skóry idą ze sobą w parze – jeśli dbasz o wygląd, nie przestrzegając innych zasad, Twoje wysiłki mogą spalić na panewce. Właśnie dlatego powinieneś się wysypiać – podczas snu organizm regeneruje się, co przekłada się na zdrową i piękną skórę, a także kondycję włosów czy brody.

Prawidłowa pielęgnacja

Możemy podzielić ją na trzy istotne etapy: strzyżenie, mycie i pielęgnację.

Istnieje jedna prosta zasada – im częściej podcinamy włosy, tym szybciej one rosną. Zasada ta dotyczy także brody. Nie powinniśmy zatem bać się podcinania jej, wręcz przeciwnie – strzyżenie jest obowiązkowe.

W ciągu dnia na brodzie osadza się mnóstwo zanieczyszczeń m.in. smog lub drobinki po posiłkach. Właśnie dlatego nie możemy bagatelizować codziennego mycia brody! Dzięki pozbyciu się z niej wszelkich zanieczyszczeń sprawimy, że broda będzie nie tylko atrakcyjniejsza, ale i będzie znacznie szybciej rosła. Broda jest dużo bardziej delikatna niż włosy na głowie, przez co koniecznym jest zadbanie o odpowiedni dobór kosmetyków! Stosujmy zatem szampony przeznaczone typowo do brody – samo mydło czy zwykły szampon może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a wręcz pogorszyć wygląd brody. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo wspomóc brodę poprzez stosowanie dedykowanych olejków. Warto pamiętać także o odpowiednim rozczesywaniu brody.

Przestrzegając kilku prostych zasad z łatwością zadbasz o swoją brodę. Wystarczy nieco zaangażowania, by móc cieszyć się piękną brodą w dobrej kondycji!