Rozpoczynając przygodę ze sportem zawsze staramy się skompletować rzeczy, które okażą się przydatne. Jedną z nich jest odpowiednio dobrany strój – wygodny, dopasowany, taki, który zachęci nas do podejmowania aktywności. Choć wydaje się to banalne, tak wybór wcale prosty nie jest – musimy bowiem pamiętać o kilku kwestiach bez których się nie obejdzie.

Spodnie

Niezależnie od płci, najlepszą formą są legginsy. Przy treningu pocimy się – u kobiet przede wszystkim uda, u mężczyzn łydki. Śliska i mokra skóra utrudnia koncentrację na ćwiczeniach, stanowić też może zagrożenie poślizgnięciem podczas ćwiczeń z użyciem kolan. Legginsy powinny być przewiewne, wykonane z bawełny (mogą być z domieszką elastycznych materiałów, jak lycra). Ważny jest rozmiar. Idealnie dopasowane nie spadają i nie drażnią nieustanną koniecznością podciągania. Uciskają w okolicach brzucha i pośladków, ale jednocześnie nie ograniczają ćwiczeń związanych z przysiadami czy rozkrokiem. Trening to dużo gwałtownych i intensywnych ruchów. Nagle wypadający ze spodni brzuch, czy pękające na szwach spodnie mogą skutecznie zrazić.

Koszulka

Podobnie, jak dół, góra też powinna być dopasowana tak, by opinać, „nie latać”. Bardzo dobrze sprawdzają się bawełniane koszulki typu bokserki. Nie ograniczają ruchów, przylegają gładko do ciała. Ważne, by nie sugerować się tylko tym, jak wygląda się w danym stroju. W końcu uprawiasz sport po to, by mieć formę, prawda? Nieważne, czy masz pięć, czy piętnaście kilo nadwagi, dopasowany strój to podstawa Twojego komfortu podczas ćwiczeń.

Buty

Są równie ważne, jak reszta stroju. Źle dobrane narażają na kontuzję. Zanim wybierzemy odpowiednie, skonsultujmy się ze sprzedawcą. Te do biegania różnią się bowiem od tych przeznaczonych do ćwiczeń fitness. Kolorystyka i wzory powinny mieć dla nas najmniejsze znaczenie. Dobór obuwia wpływa na pracę naszych stawów i mięśni. Przede wszystkim wybierajmy obuwie za kostkę. Dzięki temu nasze kości stóp będą utrzymane w stabilnej pozycji. Miękka podeszwa z efektem poduszki szczególnie zalecana jest biegaczom. Oddychające tworzywo to konieczność, która pozwoli nam zachować higienę. Fitnesowcy ćwiczący w klubach mogą zdecydować się na buty pokryte oddychającą siateczką, co z kolei nie sprawdzi się u osób preferujących ćwiczenia na zewnątrz, gdzie temperatury są niższe i pada.

Wygoda i bezpieczeństwo – te dwa hasła powinny towarzyszyć nam przy każdym wyborze. Koncerny produkujące odzież i akcesoria sportowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich klienci są wzrokowcami i lubią to, co kolorowe. Dlatego ich najważniejszych celem jest łączenie trendów i komfortu. Wybierając się do sklepu sportowego możemy być pewni, że to, co dla nas wygodne i wskazane z pewnością będzie też przy okazji ładne.