Post przerywany to nic innego, jak forma diety, która zazwyczaj stosowana jest podczas kuracji odchudzającej. Oprócz utraty kilku nadprogramowych kilogramów post może przyczynić się do korzystnych zmian w naszym organizmie m.in. zmniejszenia ryzyka cukrzycy czy przyspieszenia regeneracji organizmu. Post przerywany zyskuje coraz to więcej fanów – dzieje się tak za sprawą efektów, jakie można dzięki niemu uzyskać.

Zasady postu przerywanego

Podczas postu przerywanego należy spożywać posiłki zgodnie z zaleceniami kalorycznymi. Najpopularniejszą metodą postu przerywanego jest metoda 8/16, która zakłada podzielenie dobry na dwie części: ośmiogodzinną i szesnastogodzinną. Podczas pierwszej części należy spożywać wszystkie posiłki (mieszczące się w określonej kaloryczności), natomiast podczas drugiej części – pościć. Wybór godzin zależny jest od indywidualnych potrzeb – można rozpocząć od samego rana, można wczesnym lub późnym popołudniem. Ważne, aby pamiętać o swoim zdrowiu, dlatego przed rozpoczęciem postu konieczna będzie wizyta u lekarza.

Podczas okienka, kiedy można spożywać posiłki, można jeść wszystko – wyłączając oczywiście produkty niezdrowe. Warto zrezygnować z cukru, w tym słodyczy i słodkich przekąsek, słodzonych napojów, wysoko przetworzonego jedzenia typu fast food. Dopuszczalne są napoje na bazie ziół, a także czarna kawa.

Efekty postu przerywanego

Jednym z ważniejszych efektów stosowania postu przerywanego jest obniżenie zapotrzebowania kalorycznego, co wiąże się z utratą kilogramów. Właśnie dlatego post przerywany cieszy się tak dużą popularnością wśród osób redukujących masę ciała.

Udowodniono, że taka forma postu pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2 oraz może poprawić działanie układu pokarmowego i trawiennego, które nie są dodatkowo obciążane. Mało tego – podczas postu organizm rozpoczyna regenerację komórek, co wspiera naturalne procesy trawienne; poprawiające perystaltykę jelit. Nie ulega wątpliwości, że redukcja wagi pozytywnie wpływa na cały organizm – w łatwiejszy sposób można poradzić sobie ze stanami zapalnymi spowodowanymi otyłością; stawy zostają znacznie odciążone; poprawia się metabolizm. Post przerywany metodą 8/16 może pozytywnie wpłynąć także na obniżenie ciśnienia krwi.

Z postu przerywanego może skorzystać każdy, kogo stan zdrowia na to pozwala. Warto jednak pamiętać, aby przed rozpoczęciem tej metody wykonać niezbędne badania i udać się z nimi do lekarza, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Ważna jest także dobrze zbilansowana, bogata w składniki odżywcze dieta. Na naszych talerzach nie powinno zabraknąć kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9.

EstroVita to w 100% naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez organizm porcja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Nasze produkty wyróżnia doskonała proporcja oraz czystość kwasów tłuszczowych omega w postaci estrów etylowych, pochodzących z unikalnej kompozycji co najmniej 4 olejów roślinnych. Wszystkie preparaty linii EstroVita dodatkowo wzbogacone są witaminami, o których warto pamiętać każdego dnia!