Najlatwiej obliczyc kalorycznosc posilkow podpowiadamy

0
Rate this post

Punktem wyjścia każdej zmiany www jest świadomość: świadomość tego, co się robi, „bycie tam, a nie gdzie indziej”.Dotyczy to wszystkiego, nawet tych, którzy chcą pilnować swojej wagi. „Spójrz, nic nie jem, a tyję”: ile razy to mówiliśmy lub słyszeliśmy?

Aby zrozumieć, czy tak jest naprawdę, istnieje okrutne i bardzo ważne narzędzie, liczenie kalorii. Stamtąd nie ma ucieczki.Obliczenie kalorii posiłku pozwoli nam zorientować się, ile jemy. To nie rozwiązanie, ale dobry punkt wyjścia do rozpoczęcia diety niskokalorycznej.

Jak obliczana jest kaloryczność posiłku?

Trzeba trochę cierpliwości, to prawda, ale wtedy będziesz szczęśliwy i zadowolony. Obliczanie kalorii posiłku wydaje się początkowo kłopotliwe i skomplikowane, ale gdy już zapoznasz się z liczeniem, łatwo i natychmiastowo dowiesz się, ile kalorii zawiera talerz gnocchi, który zamierzasz zjeść.

 1. Podstawowa teoria jest taka: jeden gram węglowodanów dostarcza 3,9-4,00 kilokalorii; gram białka 4 kilokalorie, gram tłuszczu – słuchaj, słuchaj – dobre 9,00 kilokalorii.
 2. Aby uzyskać bardziej szczegółowe obliczenia, przeszukaj gotowe tabele z jedzeniem w sieci i poszukaj jedzenia, które zamierzasz zjeść. Znajdziesz u nas wszystko: ravioli, gnocchi z gorgonzolą, frytki, kotlet po mediolańsku.

Przede wszystkim musisz znać wagę potrawy, którą masz na talerzu. Tak, potrzebujesz skali, przynajmniej na początku: kiedy już się przyzwyczaisz, możesz to robić również „na oko”.

Następnie postępuj w ten sposób: weź papier, długopis i kalkulator; z tabel uzyskaj kalorie na 100 gramów następnie podziel przez 100 (otrzymasz kalorie na gram) i pomnóż otrzymaną wartość przez wagę swojego jedzenia.

Przykład, aby zrozumieć. Mam talerz lasagne: po odciążeniu talerza robią 250 gramów lasagne; Patrzę w tabelach na kalorie dań gotowych, lasagne dostarcza 160 kcal na każde 100 gram, czyli (160/100) 1,6 kcal na gram, czyli w sumie (250×1,6) 400 kcal.

Możesz znaleźć wyspecjalizowane strony, które automatycznie obliczają kalorie posiłku.

 1. Możesz znaleźć wyspecjalizowane strony, które automatycznie obliczają kalorie posiłku.Czy wiesz jak ciąć kalorie?
 2. Co to są kalorie?

Aby się nie pomylić, powiedzmy sobie jasno: kalorie są miarą energii. Nasze ciało zużywa energię do życia i wykonywania wszelkich innych czynności.

Kaloria to energia potrzebna do podniesienia temperatury litra wody o jeden stopień, z 19 do 20; w odniesieniu do jedzenia kalorie – a raczej kilokalorie, czyli tysiące kalorii – wskazują, ile energii wnoszą do naszego organizmu.

W skrócie można powiedzieć, że kalorie przyjmowane w nadmiarze z pożywieniem, których nie zużywamy, są magazynowane przez nasz organizm w postaci tkanki tłuszczowej, czyli tłuszczu.

Z liczbami nie można się pomylić: każdego dnia potrzebujemy średnio około 2000 kilokalorii (wyliczenia muszą być bezwzględnie spersonalizowane na podstawie kilku zmiennych, takich jak np. płeć, wiek, aktywność fizyczna…); Zasadniczo, jeśli wprowadzimy więcej, przytyjemy, jeśli schudniemy mniej, schudniemy.

Rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana, a jakość żywności ma fundamentalne znaczenie, ale rozpoczęcie zdobywania świadomości jest już dobrym krokiem naprzód.

Wykres kalorii (również do wydrukowania)

 • Twój przewodnik po liczeniu kalorii
 • ikona 4 min
 • kalorientabelle © fcafotodigital
 • wizerunek autora
 • Leoniego Lebera

Wykres kalorii (również do wydrukowania)Ikona zaufanie Dlaczego warto nam zaufać?

Na pewno słyszałeś już o wystarczającej ilości kalorii, a raczej kilokalorii. Ale czym one właściwie są? A jakie są szczególnie kaloryczne potrawy? Dowiadujemy się za pomocą naszej tabeli kalorii.

Przez kilokalorie rozumiemy energię, którą dostarczasz swojemu organizmowi poprzez jedzenie, czyli paliwo potrzebne do oddychania, biegania, uprawiania sportu, a nawet po prostu snu.

Z naukowego punktu widzenia kilokalorie definiuje się jako energię potrzebną do podniesienia temperatury litra wody dokładnie o 1°C. Ale to brzmi dość abstrakcyjnie. W praktyce jest to dokładnie tyle energii, ile potrzeba do podgrzania litra wody mineralnej z 19°C do 20°C.

Co to są kalorie?

Do tego procesu ogrzewania potrzebujesz około 1 kilokalorii.Wyświetlacz kalorii pokazuje wtedy, ile energii dostarcza dany pokarm. Na przykład pizza ma około 800 kcal, a porcja zupy dyniowej około 350. Tak więc ta pierwsza zapewnia znacznie więcej energii.

 • zupa dyniowa
 • ©istock/Anna Pustynnikowa
 • Nasza rada

Chcesz przejść na dietę niskowęglowodanową bez efektu jo-jo? Jest to możliwe tylko wtedy, gdy jesz zdrowe tłuszcze, wysokiej jakości białka oraz stosujesz zróżnicowaną i zbilansowaną dietę. Nasze produkty o niskiej zawartości węglowodanów zapewniają wsparcie potrzebne do osiągnięcia celu. Spróbuj ich!

„Zbyt dużo słodyczy tuczy”. Z pewnością jest w tym stwierdzeniu trochę prawdy, ponieważ słodycze i fast foody są szczególnie energetyczne. Przyrost masy ciała może wystąpić, gdy pobór energii jest większy niż wydatek energetyczny.

 1. I odwrotnie, spożywanie zbyt małej ilości kalorii może prowadzić do utraty wagi i niewystarczającego spożycia energii dla różnych procesów metabolicznych.
 2. Ale to nie znaczy, że nie możesz skubać: nie wszystkie kalorie są sobie równe. Na przykład tabliczka czekolady ma taką samą wartość energetyczną jak miska smoothie z orzechami i płatkami owsianymi.

Nie oznacza to jednak, że prowadzą one do takiego samego przyrostu masy ciała. Wysoka zawartość cukru i tłuszczu w czekoladzie bardzo szybko staje się widoczna na brzuchu lub bokach. Cukry proste znajdujące się w wielu słodyczach bardzo szybko dostają się do krwioobiegu. W efekcie organizm produkuje insulinę, co prowadzi do długotrwałego odkładania się tłuszczu i szybkiego powrotu uczucia głodu.