Poranki bywają ciężkie – budzimy się niemal zmęczeni, z brakiem chęci i motywacji do przywitania nowego dnia. Ratujemy się sięgając po kawę, ale i ona niekiedy nie daje rady. Co można zrobić, by pozbyć się tego uczucia?

Pierwszą rzeczą, o którą należy zadbać to rutynowe badania, które pozwolą wykluczyć np. anemię. Jeśli wszystkie wyniki są prawidłowe warto przeanalizować swoją codzienność – nawyki, a także dietę. Czasami wystarczy niewielka modyfikacja przyzwyczajeń, by niemal od razu zauważyć różnicę!

Jak mieć więcej energii rano?

Pracując i podejmując codzienne wyzwania często jesteśmy zmęczeni i marzymy o chwili relaksu. Zdarza się jednak, że natłok obowiązków jest tak duży, że nie pozwala on na złapanie oddechu. Jeśli tak się dzieje warto zastanowić się czy rzeczywiście niektóre rzeczy są priorytetowe. Musimy pamiętać, że przemęczenie, szczególnie długotrwałe, może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Zbyt mało snu, niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze dieta i brak odpoczynku to tylko kilka elementów wpływających na nasze samopoczucie.

Co zatem można zrobić, by doładować się pozytywnym zastrzykiem energii?

  • Sen – właściwa ilość snu jest tutaj niezwykle ważna. To, ile czasu potrzebuje nasz organizm na regenerację jest kwestią bardzo indywidualną, niemniej zazwyczaj jest to od 6 do 8 godzin. Warto pamiętać, aby wprowadzić do swojej codzienności stałe i regularne godziny snu – kładźmy się zatem i wstawajmy codziennie o tej samej godzinie. Pozwoli to na przyzwyczajenie się organizmu do takiej rutyny.
  • Właściwa dieta – dieta to jeden z ważniejszych elementów, na jaki musimy zwrócić uwagę. Fast foody, niezdrowe przekąski to pokusy, którym chętnie ulegamy. Na dłuższą metę jednak odbija się to zarówno na naszym zdrowiu, jak i samopoczuciu. Czujemy się ociężali, ospali, co nie nastraja optymizmem. Wprowadź do swojej codzienności dobrze zbilansowaną i dopasowaną dietę, która zawierać będzie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy i minerały. Warto sięgać także po sprawdzone suplementy diety bogate w kwasy tłuszczowe w odpowiedniej ilości i proporcjach. Niestety często sama dieta to za mało i niektóre składniki należy dostarczyć w postaci suplementów. Z pomocą przychodzi EstroVita Classic. Jako jedyny preparat na rynku posiada najwyższą skoncentrowaną zawartość kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9, które zostały wyizolowane z unikalnej mieszaniny aż czterech olejów roślinnych (lnianego, z czarnej porzeczki, wiesiołka, ogórecznika). Kwasy omega 3 i omega 6 są skomponowane w doskonałej proporcji i wzbogacone witaminą E o właściwościach antyoksydacyjnych.
  • Aktywność fizyczna – nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Dzieje się tak za sprawą wydzielanych podczas treningu endorfin zwanych potocznie hormonami szczęścia. Aktywność fizyczna dodaje energii i daje pozytywny zastrzyk optymizmu!

Poranne wstawanie z uśmiechem na twarzy jest możliwe! Wystarczy przyjrzeć się swoim nawykom i nieco je zmodyfikować, by już po niedługim czasie odczuć różnicę. Jeśli jednak zmiana trybu życia nie jest zauważalna lub nastąpiło pogorszenie się samopoczucia – warto zgłosić się do lekarza, który zleci szczegółowe badania.