Słysząc „peeling” od razu na myśl przychodzi nam kosmetyk nakładany na twarz lub ciało. Grubsze drobinki przyjemnie masują naszą skórę, ścierając martwy naskórek. A czy słyszałaś kiedyś o peelingu głowy? Niespotykane, prawda? Dowiedz się, w jaki sposób można go wykonać i dlaczego warto!

Peeling skóry głowy ma na celu oczyszczenie tego obszaru z resztek kosmetyków, takich jak szampony, odżywki, lakiery, pianki, a także usunięcie z niego martwego naskórka. Peeling łączy się także z masażem, a więc wpływa na lepsze ukrwienie skóry (w tym również cebulek włosów), dotlenia skórę, pozwala na lepsze wchłanianie przez nią wszelkich substancji odżywczych. Dzięki temu włosy będą piękniejsze, bardziej lśniące, bardziej gęste, łatwiejsze do poskromienia. Praktycznym efektem jest fakt, że po serii takich zabiegów włosy wolniej się przetłuszczają, a także wypadają w mniejszej ilości.

Taki peeling wykonywać należy regularnie. Najlepsza powtarzalność to raz w tygodniu. Efekty można dostrzec bardzo szybko – już po kilku takich zabiegach.

Jaki peeling wybrać?

W sklepach wybór peelingów do włosów nie jest duży, bo konieczność ich stosowania to nadal jeszcze spora nowość. Ich zaletą jest odpowiednie dobranie proporcji składników oraz – przede wszystkim – wygoda. Jeżeli nie znalazłaś kosmetyku dla siebie, z powodzeniem możesz go przygotować sama.

Podstawowy przygotowuje się z cukru zmieszanego z szamponem i olejem, na przykład kokosowym. Do kosmetyku warto dodać także 5 ml EstroVity Skin – to suplement diety stanowiący unikalną kompozycję roślinnych kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9 wyizolowanych z unikalnej mieszaniny aż 4 olejów roślinnych (lnianego, z czarnej porzeczki, ogórecznika oraz wiesiołka). Produkt przeznaczony jest dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Tak przygotowany peeling wcieraj przez kilka minut w skórę głowy, a następnie spłucz.

Do przyrządzenia domowego peelingu można użyć także glinki ze sklepu, która sprawi, że włosy będą grubsze i bardziej gęste. Równie dobrym pomysłem jest wykorzystanie zmielonych ziaren kawy.

Dobre nawilżenie!

Twoim włosom brakuje nawilżenia? Peeling może okazać się doskonałym sprzymierzeńcem! Wystarczy nieco inna receptura, by niemal od razu zauważyć różnicę. Zmieszaj cztery łyżki cukru, dwie łyżki żelu aloesowego i 5 ml EstroVity Skin. Wmasuj peeling we włosy, a następnie starannie spłucz po kilku minutach. Dzięki takiej kuracji Twoje włosy nabiorą blasku i doskonałego nawilżenia!

Peelingi na włosy nie są popularne, ale niosą za sobą wiele dobrego. Warto zatem na stałe wprowadzić je do swojej codziennej pielęgnacji.