Poczuj się piękna latem! – 4 sposoby na poprawę samopoczucia

Lato to czas beztroski, zabawy i urlopów, ale udany wypoczynek wcale nie musi odbywać się wiele kilometrów od domu. Niezależnie od ilości narzucanych Ci obowiązków pamiętaj, że Ty również masz prawo odpocząć i zrobić dla siebie coś wyjątkowego w te piękne, letnie dni. Poznaj sposób na to, jak w prosty sposób wnieść odrobinę słońca w swój zwykły dzień i skutecznie poprawić sobie humor.

 

Owocowa terapia

 

Te świeże bomby witaminowe to coś, za czym tęsknimy przez całą zimę, warto więc o nich nie zapominać i skorzystać z mocy oblanych słońcem owoców. Są one także proste do przygotowania w kuchni i pozwalają na łatwą zabawę smakami pod postacią koktajli, nawet da osób niewprawionych w gotowaniu. Poprzez koktajle i sałatki owocowe możemy szybko przenosić się między wymarzonymi miejscami na wakacje poprzez smak. Miks banana z ananasem i papają zabierze Cię wprost na piękną Dominikanę, banan z kakaem i mlekiem kokosowym otworzy przed nami pejzaż Kuby, a figi w połączeniu z bananem i mlekiem sprawi, że poczujesz się jak na greckiej plaży. Nie bez przyczyny w każdym z tych przepisów znajduje się banan, bowiem jest udowodnione,  że jego spożycie podnosi poziom serotoniny w mózgu, a ta bezpośrednio odpowiedzialna jest za dobry humor.

 

Koktajle z dodatkiem EstroVita to skuteczna broń w walce ze złym samopoczuciem. Badania wykazały, że działanie regulujące czynności komórek nerwowych przez kwasy omega 3 zażywane regularnie posiadają realny wpływ na poprawę naszego nastroju. Wystarczy dodać jedną łyżeczkę do dowolnego koktajlu każdego dnia, aby odczuć  skutki tego pogromcy stresu i smutku.

 

Moc słońca

 

Nie od dzisiaj wiadomo o korzystnym wpływie słońca na pracę naszego organizmu oraz nasze samopoczucie. Witamina D3, zwana inaczej witaminą słońca, którą w większości syntezujemy dzięki promieniom słonecznym padającym na naszą skórę. Okresy jej niedoboru – jesień oraz zimę – traktujemy jako czas smutny, związany z „dołem”, przemęczeniem i częstymi infekcjami. Kąpiele słoneczne są więc sposobem na uregulowanie pracy hormonów i gwarantowaną poprawę nastroju, niezależnie od tego czy zażywamy ich na plaży, czy w trakcie spaceru po parku.

 

Poznawaj nowe

 

Szukanie nowych aktywności, miejsc i ludzi to wspaniała przygoda, która zapewnia wiele pozytywnych emocji związanych z zobaczeniem nowej części świata. Nie ma na to lepszej pory, niż ciepłe, letnie wieczory, kiedy słońce chowa się za horyzont o późnych porach a powietrze ma ten niepowtarzalny zapach. Liczne imprezy plenerowe oraz okresowe restauracje czekają na to, aby tylko na nie zajrzeć, a zabawa często przeciąga niemal do rana. Odkrywanie nowości to również rozwijanie pracy swojego mózgu w innych warunkach niż codzienne oraz możliwość na całkowitą zmianę w swoim życiu. Nie bój się więc poznawać i próbować, ponieważ możesz skończyć z interesującymi znajomościami na długie lata, nowym hobby, a nawet ze zmianą miejsca swojego zamieszkania. Takie zmiany korzystnie wpływają na nasze postrzeganie samych siebie i pozwalają na odczuwanie satysfakcji.

 

Ruch to podstawa

 

Nie tylko zdrowia, ale także dobrego samopoczucia. Angażując się w aktywności fizyczne  w naszym organizmie dochodzi do wielu ciekawych procesów chemicznych, które naładowują nas między innymi dopaminą i adrenaliną, czyli wytworzonymi w naturalny sposób  substancjami antydepresyjnymi. Pojęcie euforii biegacza dowodzi, jak duży nacisk kładzie wysiłek fizyczny na nasze samopoczucie, udowodniono również że właśnie z powodu tego zjawiska dochodzi do przypadków uzależnienia od biegów długodystansowych.

 

Z  powyższą listą nie znajdziesz czasu na nudę w trakcie lata. Potraktuj ten czas jako właściwy moment na życiowe eksperymenty i doświadczanie, a z pewnością przeżyjesz je inaczej, niż każde poprzednie.