Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w maszynę do ćwiczeń – odpowiadamy: zdecydowanie warto! Regularne podejmowanie aktywności fizycznej jest zbawienne dla naszego organizmu – możemy poprawić swoją kondycję, wydolność, a także poprawić samopoczucie. Nie zawsze jednak mamy możliwość czerpać z uroków pogody – pochmurne niebo, deszcz, wiatr to tylko kilka przykładów, które zmuszają nas do pozostania w domu. Między innymi dlatego, ostatnimi czasy, prym wiodą aktywności domowe.

Chcesz ćwiczyć i jednocześnie nadrabiać serialowe zaległości? Orbitrek Ci w tym pomoże! To swoista hybryda łącząca w sobie cechy bieżni, rowerka stacjonarnego i steppera. Ćwiczenia wykonywane na tej maszynie wyróżniają się ruchem eliptycznym, przez co nasze mięśnie mają możliwość pracować tak samo, jak podczas marszu czy biegu. Efekty pracy na orbitreku zaskakują, a maszyna zyskuje coraz większą popularność.

Zalety orbitreka

Największą i niezaprzeczalną zaletą orbitreka jest szybka redukcja tkanki tłuszczowej. W zależności od wybranego programu i obciążenia możemy stracić nawet 800 kcal! Mało tego – orbitrek doskonale wpływa na poprawę kondycji, wytrzymałości, ale i wspomaga układ krążenia, dotlenia i poprawia samopoczucie.

Treningi na orbitreku angażują do pracy niemal wszystkie mięśnie ciała, przez co osoby decydujące się na rozpoczęcie przygody z tą maszyną mogą liczyć na dość szybkie rezultaty. Regularność ćwiczeń jest tutaj kluczowa – już miesiąc treningów wystarczy, aby zauważyć pozytywne zmiany w swojej sylwetce. Orbitrek, za sprawą zwiększania tempa naszego metabolizmu, „radzi sobie” z „oporną” tkanką tłuszczową zlokalizowaną w okolicach brzucha. Maszyna angażuje także mięśnie czworogłowe ud, łydki, pośladki oraz ramiona przez co trenując mamy szansę na wymodelowanie całej sylwetki. Warto zaznaczyć, że treningi na orbitreku są znacznie bardziej przyjazne dla naszych stawów – są zdecydowanie mniej obciążone niż podczas biegania.

Nie możemy zapomnieć także o wzmocnieniu mięśni. Mylnym jest stwierdzenie, że na orbitreku możemy wykonywać jedynie treningi wydolnościowe czy odchudzające. To także świetna alternatywa dla ćwiczeń siłowych! Dzieje się tak za sprawą oporu, który możemy ustawić zgodnie z naszymi preferencjami. Im większy opór, tym nasze mięśnie muszą bardziej się zaangażować do pracy. Warto pamiętać, że ćwiczenia na dużym oporze nie powinny trwać długo – pół godziny zdecydowanie wystarczy.

To jednak nie wszystko!

Treningi wykonywane na orbitreku doskonale wpływają na nasze samopoczucie i pomagają w odstresowaniu się. Poprzez narzucenie sobie konkretnego tempa możemy wyrzucić z siebie negatywne emocje i zastąpić je endorfinami. Dzięki dotlenieniu nasz organizm zyska zastrzyk energii, który z pewnością zredukuje zmęczenie i stres.

W trosce o dobre samopoczucie nie zapomnij o codziennym łyku zdrowia z EstroVitą! To w 100% naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez organizm porcja kwasów tłuszczowych omega-3, 6 i 9. Nasze produkty wyróżnia doskonała proporcja oraz czystość kwasów tłuszczowych omega-3, 6 i 9 w postaci estrów etylowych, pochodzących z unikalnej kompozycji olejów roślinnych.

Orbitrek to urządzenie angażujące do pracy niemal wszystkie mięśnie naszego ciała. Jest swoistym połączeniem bieżni, rowerka stacjonarnego oraz steppera, przez co trenując na nim, w niedługim czasie, można zauważyć pierwsze efekty. Pamiętajmy jednak, że przed rozpoczęciem ćwiczeń konieczne jest wykonanie rozgrzewki, po treningu zaś – rozciąganie.