Kiedy za oknem temperatury spadają, nasza skóra wystawiana jest na ciężką próbę – zmienność aury, wiatr, chłód, często opady deszczu lub śniegu. Wszystko to negatywnie odbija się na kondycji naszej skóry – szczególnie twarzy. Po pewnym czasie zauważamy, że stała się ona szorstka, matowa, zaczerwieniona. Nasza skóra traci swoją naturalną barierę ochronną. Często dochodzi również do niedoborów witaminy D, której prawidłowe stężenie jest kluczem do właściwego działania komórek budujących warstwy skóry.

Jak zatem wspomóc naszą skórę i przygotować ją na zimowe dni? Podpowiadamy!

Zadbaj o usta

Zimą nasze usta wymagają szczególnej troski. Do ich ochrony najlepiej wykorzystać pomadki, ale i maseczki, które można przygotować samodzielnie w domu. Maseczka z dodatkiem miodu doskonale odżywia usta, nawilżając je i poprawiając ich elastyczność. Miód znany jest ze swoich leczniczych właściwości nie od dziś. Równie dobrym rozwiązaniem jest aloes – nawilża i wspomaga syntezę kolagenu i elastyny, przez co przyspieszają się procesy odnowy komórkowej skóry. Aloes można nakładać na usta tak często, jak wymaga tego sytuacja.

Dodatkowym zabiegiem, jaki można wykonać w domowych warunkach, jest peeling, który pozwoli na pozbycie się suchego naskórka ust. Do peelingu można wykorzystać cukier oraz EstroVitę Skin – to naturalna kompozycja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9 pochodzenia roślinnego. Produkt przeznaczony jest dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Roślinne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega oraz witaminy zawarte w produkcie sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry.

Zadbaj o skórę twarzy

Podobnie jak usta, tak i nasza twarz potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Nie możemy zapomnieć, że zimą słońce bywa znacznie ostrzejsze niż latem, przez co zabiegi pielęgnacyjne powinny być nieco inne. Należy pamiętać, aby chronić skórę twarzy przed przesuszaniem – czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr czy chłód niestety nie pomagają. Skóra twarzy powinna być dobrze nawilżona, ale nie obciążana – warto zatem sięgać po sprawdzone kosmetyki czy produkty, które wesprą naszą twarz. Doskonale sprawdzi się także codzienna suplementacja EstroVity Skin. Suplement dostępny jest w trzech wersjach: klasycznej, o smaku słodkiej cytryny oraz kwiatu wiśni japońskiej Sakura. Wystarczy 5 ml dziennie dla pięknej skóry!

Zadbaj o dłonie

Biorąc pod uwagę niekorzystne warunki panujące zimą, skóra dłoni może być przesuszona i szorstka. Gdy temperatury gwałtownie spadają warto zaopatrzyć się w rękawiczki i krem do rąk. Dobrze sprawdzą się produkty zawierające masło shea. Przydatny może okazać się także olejek arganowy czy lniany. Regularna pielęgnacja dłoni jest kluczem do ich ochrony, dlatego wskazane są maseczki na dłonie czy peelingi pomagające w usunięciu martwego naskórka. W domowym zaciszu możesz przygotować wywar z siemienia lnianego. Wystarczy zalać je wodą, a następnie gotować przez 5 minut. Po ostygnięciu można dodać do mikstury łyżeczkę EstroVity Skin, a następnie moczyć dłonie ok. 15-20 minut.

Nie zapomnij o reszcie ciała!

Nie możemy zapomnieć o reszcie naszego ciała – ono też narażone jest na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Pamiętajmy, aby dobrze się ubierać, szczególnie kiedy temperatury na zewnątrz oscylują w niskich graniach. I choć gorące i długie kąpiele mogą wówczas kusić, tak gorąca woda zmywa ochronną warstwę skóry, przez co naruszana jest jej równowaga lipidowa. Właśnie z tego powodu częściej i łatwiej dochodzi do przesuszeń czy podrażnień.

Zimą musimy szczególnie zadbać o swoją skórę, dlatego prawidłowa pielęgnacja będzie tutaj kluczowa. Warto pamiętać o odpowiedniej diecie, która dodatkowo wesprze naszą skórę.