W dzieciństwie niemal wszyscy korzystali z przyjemności płynącej z robienia sobie dłuższych lub krótszych wycieczek na rowerze. W dorosłym życiu wiele osób rezygnuje z tej aktywności fizycznej, wybierając wygodniejsze przemieszczanie się samochodem lub komunikacją miejską. Wiosna to doskonały moment na to, aby wrócić do dawnych, młodzieńczych przyzwyczajeń i wskoczyć na rower!

Dlaczego warto wybrać rower?

Jazda na rowerze niesie za sobą wiele korzyści dla naszego organizmu. To jedna z najbardziej podstawowych form treningu kardio! Dzięki niej zwiększa się wydolność serca, dotlenia się całe ciało. Podczas jazdy na rowerze możemy w krótkim czasie spalić naprawdę wiele kalorii. Przy szybkiej jeździe może to być nawet 500 i więcej kalorii zaledwie w przeciągu godziny.

Z jazdy na rowerze powinny korzystać osoby cierpiące na bóle pleców wynikające z prowadzenia siedzącego trybu życia, ponieważ aktywność ta wzmacnia osłabione mięśnie. Aktywność jest także bezpieczna dla naszych stawów kolanowych, przez co ryzyko pojawienia się bólu lub kontuzji tych niewielka. Jazda na rowerze kształtuje zmysł równowagi i wyrabia nawyk prostego trzymania sylwetki. Z pewnością dzięki niej zyskasz smuklejsze nogi oraz pośladki. Pośladki zyskają jeszcze bardziej, jeżeli w trakcie krótkich odcinków podniesiesz je do góry i w tej pozycji będziesz pedałować. Aby mięśnie nóg pracowały wydajnie, najlepiej robić to przednią częścią stopy.

Podróżowanie na rowerze to świetny sposób na relaks. Wybierając odpowiednią trasę możesz się zanurzyć we własnych myślach. Dodatkowo w jej trakcie wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. Podziwianie krajobrazów, odrobina wysiłku i radość z jazdy to wspaniałe połączenie. Rower to sport zdecydowanie egalitarny. Z jego uroków korzystać może niemal każdy, niezależnie od stanu zdrowia i kondycji. Przede wszystkim ułatwia to dobór tras zróżnicowanych pod względem poziomu trudności oraz przerzutki w rowerze.

Aby do jazdy na rowerze odpowiednio się przygotować, zacznij od krótkiej rozgrzewki, która zapobiegnie pojawieniu się zakwasów. Pamiętaj również o wodzie w bidonie i odpowiednim stroju, dzięki któremu nie dojdzie do obtarć w różnych miejscach ciała. Wszelkiego typu dodatkowy sprzęt rowerowy dokupuj w miarę obserwacji postępów w jeździe i wydłużania czasu treningu. Na rowerze staraj się jeździć także do pracy, czy do sklepu. Nawet nie zauważysz, kiedy wejdzie Ci to w krew!

Kształtując odpowiednie nawyki związane z jazdą na rowerze nie zapomnij o odpowiedniej, dobrze zbilansowanej diecie. Pomoże ona w szybszym pozbyciu się nadprogramowych kilogramów, ale i dobrze wpłynie na poprawę samopoczucia! Do swojej codzienności warto włączyć suplementy diety bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9. EstroVita to w 100% naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez organizm porcja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Produkty wyróżnia doskonała proporcja oraz czystość kwasów tłuszczowych omega w postaci estrów etylowych, pochodzących z unikalnej kompozycji co najmniej 4 olejów roślinnych. EstroVita to łyk zdrowia dla całej rodziny!