Spacer to najprostsza aktywność fizyczna, którą można podejmować niezależnie od wieku! To zdrowa forma ruchu, która na wielu płaszczyznach prowadzi do poprawy kondycji organizmu i jego funkcjonowania. Spacery są doskonałym rozwiązaniem dla osób nieprzepadających za męczącymi ćwiczeniami. Pozwala nie tylko na zachowanie dobrej kondycji, ale i niesie za sobą inne korzyści, jak choćby poznawanie nowych miejsc.

Spacer dla serca

Spacerowanie wzmacnia serce i może zredukować ryzyko pojawienia się chorób sercowo-naczyniowych. Mało tego – spacery poprawiają sprężystość tętnic, przez co krew ma znacznie lepszy przepływ, co jest szczególnie ważne u osób starszych. Spacery wpływają także na regulowanie ciśnienia, a intensywniejszy marsz sprawia, że mięsień sercowy pompuje więcej krwi, co wzmacnia układ krążenia.

Spacer wzmacnia kości i stawy

Aktywność fizyczna, nawet taka jak spacery, pobudza tworzenie się masy kostnej – ma niebagatelny wpływ na gęstość kości. Mało tego – spacerowanie wzmacnia i poprawia pracę stawów i mięśni.

Zwiększenie energii i poprawa samopoczucia

Dzięki temu, że spacerujemy na zewnątrz, nasz organizm jest znacznie bardziej dotleniony, co koreluje z redukcją uczucia zmęczenia. Dzięki temu, że do komórek dostarczany jest tlen – organizm zyskuje pozytywną dawkę energii, co z kolei przekłada się na poprawę samopoczucia. Dzięki systematycznym spacerom wspomożemy nasz organizm, który znacznie łatwiej poradzi sobie m.in. ze stresem.

Spalanie kalorii i zachowanie dobrej kondycji!

Aby cieszyć się dobrą kondycją i spalić dodatkowe kalorie wystarczy spacerować! W odróżnieniu od innych podobnych aktywności – takich jak np. jogging, spacer nie obciąża stawów, co jest szczególnie ważne dla osób borykających się z problemami stawowymi.

Regulacja trawienia

Problemy trawienne to nic przyjemnego – mogą pojawić się wówczas wzdęcia, zaparcia, biegunki czy ból brzucha. Zdrowe nawyki żywieniowe to zatem kluczowa kwestia, niemniej i aktywność fizyczna nie jest tutaj bez znaczenia – to właśnie ona korzystnie wpływa na proces trawienia, a przede wszystkim na perystaltykę jelit. Chcąc zachować jeszcze lepszą kondycję i zdrowie warto sięgać po suplementy diety bogate w kwasy tłuszczowe omega i odpowiednie witaminy. Doskonałym przykładem będzie tutaj EstroVita – to w 100% naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez organizm porcja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. To suplementy diety dla całej rodziny!

I choć wydaje się to banalne, tak każdego dnia przemierzamy spore odległości – chodzimy przecież do pracy, na zakupy, do znajomych. Nawet po mieszkaniu poruszamy się chodząc, inaczej spacerując. Pomimo tego, że jest to czynność prosta, tak w proces chodzenia zaangażowanych jest mnóstwo mięśni. Spacerować możemy właściwie wszędzie – niezależnie od wieku! Pamiętajmy jednak, że mimo prostoty spacer także jest formą wysiłku. Właśnie dlatego powinniśmy przyzwyczaić nasze ciało i stopniowo zwiększać przebyte dystanse. Na początku warto zacząć od kilkuset metrów, by sukcesywnie zwiększać zakres. Regularne spacery mogą pozytywnie wpłynąć zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Wystarczy 15 minut codziennego spaceru, by zauważyć pierwsze efekty!