Można powiedzieć, że witaminy są jednymi z najbardziej dyskretnych gości w naszym organizmie. Pojawiają się i stopniowo usprawniają jego działanie. Niestety znikają znacznie szybciej, a oznaki tego możemy zauważyć gołym okiem.

Twarz

W medycynie Wschodu specjaliście wystarczy jedno spojrzenie na twarz, by wiedzieć, czego brakuje organizmowi. Na twarzy wypisane jest wszystko – nie tylko emocje, ale i skład naszego ciała, jakkolwiek śmiesznie może to zabrzmieć. Ziemista skóra, wypryski, podkrążone oczy, łuszczące się plamy, zajady wokół ust, nienaturalne plamki w oczach, przebarwienia – to wszystko jest dla lekarzy dowodem, że brakuje nam witamin.

Paznokcie

Chropowata płytka, pęknięcia, dołki, czy nietypowe wypustki na paznokciach to znak, że brak witamin jest w naszym przypadku bardzo duży. Najczęściej jest to brak witamin A, D i B, a także wapnia. Jeśli widzisz ten problem u siebie, zrób morfologię, by dowiedzieć się, czego Ci brakuje.

Włosy

Wypadanie włosów często jest oznaką poważnych niedoborów. Zaniedbania w tym obszarze mogą nawet prowadzić do łysienia plackowatego, na które – wbrew powszechnym przekonaniom – narażone są osoby w każdym wieku i obu płci. Zmiana kondycji włosa – nadmierne przesuszenie, łamliwość, skłonność do elektryzowania się oraz zmniejszająca się objętość, o ile nie są spowodowane zbyt dużą ilością kosmetyków, powinny stanowić ważny znak do przeprowadzenia badań na niedobory witamin.

Bolące kolana i stopy

Ustawiczny i nasilający się ból, połączony z tzw. „strzykaniem”, to znak, że nasze ciało domaga się „paliwa”. Braki witamin mogą wywołać łamliwość kości, a nawet zwyrodnienia stawów. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby nie bagatelizować sygnałów, jakie wysyła nam organizm.

Prawidłowa dieta

Warto przyjrzeć się swojemu menu i zastanowić, czy przyjmujemy odpowiednią porcję witamin. Osoby zapracowane, przemęczone i narażone na stres nie zwracają zazwyczaj uwagi na to, co jedzą. Skutkiem tego jest sięganie po niezdrowe przekąski lub „śmieciowe” jedzenie. Konsekwencje takiego trybu życia nie są obojętne dla organizmu, który po pewnym czasie zacznie się buntować. Wystarczy zadbać o zdrowe nawyki, by niemal od razu zauważyć poprawę!

Warto sięgnąć po sprawdzoną i naturalną suplementację. EstroVita to produkty zawierające kwasy tłuszczowe omega 3, 6, 9 pochodzące z unikalnej mieszaniny tłoczonych na zimno co najmniej 4 olejów roślinnych, między innymi: oleju lnianego, oleju z ogórecznika, oleju z wiesiołka, oleju z czarnej porzeczki. Wszystkie preparaty linii EstroVita dodatkowo wzbogacone są witaminami. Nowością jest dodanie do wszystkich produktów olejku z rozmarynu, który wspiera układ odpornościowy oraz naturalną obronę organizmu. Wszystkie produkty są w 100% pochodzenia roślinnego. Są idealnym rozwiązaniem uzupełnienia kwasów omega dla wegetarian oraz wegan. Potwierdza to certyfikat V- Label przyznawany produktom w pełni roślinnym.

W trosce o zdrowie!