Szczoteczki soniczne do twarzy w ostatnim czasie podbiły serca wielu kobiet. Te niewielkie urządzenia doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji! W czym jednak tkwi ich sekret? To proste w obsłudze urządzenie, które dokładnie czyści i oczyszcza skórę z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Szczoteczki soniczne pozwalają na sześciokrotnie efektywniejsze oczyszczenie! Jednak czy każda kobieta może ich używać?

Szczoteczki soniczne – poznaj ich sekret!

Sam proces oczyszczania twarzy przy użyciu szczoteczki sonicznej jest dziecinnie prosty. Wystarczy usunąć makijaż, zwilżyć twarz wodą i nanieść na nią kosmetyk do oczyszczania skóry. Może to być żel, pianka lub scrub. Następnie – za pomocą szczoteczki sonicznej – delikatnie, okrężnymi ruchami masujemy twarz. Taki zabieg sprawia, że skóra jest gładka i przyjemna w dotyku, a także dokładnie oczyszczona! Fenomen szczoteczek tkwi w ich wibracjach – te delikatne drgania wnikają w skórę i usuwają wszelkie zanieczyszczenia.

Warto pamiętać, aby nie stosować szczoteczki codziennie – szczególnie, jeśli nasza skóra jest wrażliwa i podatna na podrażnienia. Również czas trwania zabiegu powinien nie być zbyt długi. Większość szczoteczek samoistnie wyłącza się po upływnie kilku minut – to znak, że zabieg dobiegł końca i ponowne szczotkowanie nie jest już konieczne.

Jakich efektów możemy oczekiwać po szczoteczkach sonicznych?

Nie ulega wątpliwości, że świadome i regularne stosowanie szczoteczek sonicznych może przynieść naszej skórze wiele korzyści, do których można zaliczyć:

  • Wygładzenie skóry,
  • Głębokie oczyszczenie,
  • Odżywienie skóry,
  • Redukcja wyprysków,
  • Rozjaśnienie przebarwień,
  • Zminimalizowanie widoczności porów.

Szczoteczki soniczne wykazują działanie anti-aging, co oznacza, że spowalniają proces starzenia się skóry. Poprawiają także jędrność, napięcie i ukrwienie skóry. Każda szczoteczka soniczna posiada niewielkie wypustki, co doskonale peelinguje twarz.

Do jakiej cery szczoteczka soniczna?

Kobiety posiadające tłustą skórę mogą z powodzeniem stosować szczoteczki soniczne. Używanie szczoteczki pomoże w oczyszczeniu skóry z nadmiaru sebum. Urządzenie jest równie dobre dla posiadaczek skóry suchej lub mieszanej. Oczywiście ważny jest tutaj odpowiedni dobór kosmetyków – dobrany do typu cery.

Ze szczoteczek nie powinny korzystać osoby borykające się z atopowym i łojotokowym zapaleniem skóry, łuszczycą, egzemą czy trądzikiem. Na szczoteczki powinny uważać także osoby o wrażliwej skórze, ponieważ przez drgania skóra może zostać podrażniona.