Skakanie na skakance przede wszystkim kojarzy się ze szkołą, kiedy to właśnie ta forma rozrywki wiodła prym na podwórkach. Jak się jednak okazuje ta prosta rzecz nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci – dorośli także z niej korzystają! Szczególnym uznaniem cieszy się u osób prowadzących aktywny tryb życia jako dodatkowy trening cardio. Skakanie na skakance niesie za sobą mnóstwo pozytywnych korzyści, które wpływają na nasz organizm – zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej.

Poznaj zalety skakanki!

Skakanka jest łatwo dostępnym, niewielkim i tanim sprzętem, dzięki któremu możemy wpłynąć na swoją aktywność fizyczną, a co za tym idzie – kondycję i sylwetkę. To jednak nie jedyne zalety: skakanie na skakance pozwala na zachowanie prawidłowej koordynacji ruchowej, zrzucenie kilka kilogramów, a także poprawienie równowagi. Nie bez znaczenia jest korzystny wpływ skakanki na naszą przemianę materii – podczas wykonywania podskoków następuje jej przyspieszenie.

Nie tylko sylwetka zyskuje na skakance, a i nasze serce – to prawdziwy trening wytrzymałościowo-oddechowy! Podczas skakania wzrasta nasze tętno, serce i oddech przyspieszają. To właśnie wtedy uczymy się prawidłowego oddychania. Skakanie na skakance poprawia także krążenie krwi. Skakanka to zatem doskonała forma ćwiczeń i treningu – szczególnie dla osób, które nie do końca lubią biegać czy ćwiczyć na siłowni.

Jak zacząć przygodę ze skakanką?

Zasada jest podobna, jak w przypadku rozpoczęcia jakiegokolwiek treningu – nie możemy rzucać się na głęboką wodę. Powinniśmy rozpocząć spokojnie i dostosować do siebie tempo podskoków. Zanim jednak sięgniemy po skakankę musimy pamiętać o rozgrzewce – bez niej możemy nabawić się kontuzji. Początkowo skakać na skakance można w seriach po 15-30 sekund w zależności od indywidualnych preferencji. Przerwy pomiędzy seriami nie powinny przekraczać 1 minuty. Z czasem możesz zwiększać ilość serii lub czasu jej wykonywania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ustalić sobie, że będziesz skakać przez 10 minut. Pamiętaj o regularności treningów – najlepiej powtarzać je codziennie.

Skakanie na skakance niesie za sobą wiele dobrego. To właśnie dzięki niej możemy spalić kilka nadprogramowych kilogramów, ale i przyspieszyć metabolizm czy poprawić kondycję. Ważne jest jednak, aby pamiętać również o odpowiednio zbilansowanej diecie, bogatej w składniki odżywcze. Dodatkowym uzupełnieniem diety będzie EstroVita Immuno. To suplement diety o najwyższej skoncentrowanej zawartości kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9 wyizolowanych z unikalnej mieszaniny aż 4 olejów roślinnych (lnianego, z czarnej porzeczki, czarnuszki oraz wiesiołka). EstroVita Immuno zawiera starannie dobraną kompozycję kwasów tłuszczowych z grupy omega 3, 6 i 9 w doskonałej proporcji omega 3/omega 6 oraz kompleks witamin A, D, E, K. Witamina A i D pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, a obecność oleju z czarnej porzeczki przyczynia się do wzmocnienia całego organizmu. 1 łyżeczka (5 ml) zapewnia pokrycie dziennego zapotrzebowania na wszystkie kwasy z grupy omega oraz na witaminę K i E i aż 1000% dziennego zapotrzebowania na witaminę D.

Skakanie na skakance jest dziecinnie proste! Skakać można niemal wszędzie, wystarczy znaleźć nieco wolnego miejsca – w domu, w parku, na ogrodzie. Regularność ćwiczeń sprawi, że w niedługim czasie zobaczysz pierwsze efekty!

To, co? Skaczemy?