Chcesz rozpocząć pracę nad swoją sylwetką, ale natłok obowiązków uniemożliwia Ci wyjście na siłownię? A może najbliższa siłownia znajduje się dość daleko od twojego miejsca zamieszkania? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie wykonał trening w domu! Pompki, przysiady czy wykroki – to dość efektywne ćwiczenia, do których wystarczy wykorzystać własną masę ciała.

Trening wykonywany w domu pomoże opanować technikę wykonywanych ćwiczeń. W dalszej drodze rozwojowej pozytywnie wpłynie to na nasz organizm, a wyżej podnoszona poprzeczka będzie znacznie szybciej osiągalna. Możesz dodatkowo wyposażyć się w hantle, gumy oporowe – wówczas trening będzie jeszcze bardziej efektywny. Trening w domowym zaciszu niesie za sobą wiele korzyści, do których w szczególności można zaliczyć oszczędność – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Przy dużym zaangażowaniu oraz motywacji, możemy uzyskać satysfakcjonujące efekty. Ćwiczenia siłowe wzmacniają nasze mięśnie, a skóra staje się bardziej jędrna i naprężona, co wpływa korzystnie wpływa na wygląd.

Zalety treningu domowego

  • Oszczędność czasu i pieniędzy – to jedna z głównych zalet, którą kierują się osoby preferujące domowe treningi. Będąc w domu trening możemy tak naprawdę zrobić w każdej wolnej chwili – nie musimy dojeżdżać na siłownię i wydawać pieniędzy na karnety. Wystarcza niewielka inwestycja w potrzebny sprzęt, np. hantle, by zrobić efektywny trening początkujących.
  • Swoboda, efektywność, koncentracja – będąc w domu nie musimy obawiać się wzroku innych trenujących osób, jak ma to miejsce na siłowni. W domu możemy zamknąć drzwi pokoju i cieszyć się swobodą!
  • Odpowiednie przygotowanie – ćwicząc w domu jesteśmy w stanie zaangażować się w treningi, które następnie możemy kontynuować na siłowni. Przystosujemy nasze ciało i przyzwyczaimy do większej intensywności.
  • Ciągłość treningów – dzięki domowym treningom możemy zachować ich ciągłość, co pozwoli wejść w odpowiedni rytm, z którego nie wybije nas np. niespodziewany wyjazd. Przyzwyczajenie do takiego, a nie innego trybu sprawi, że nawet poza domem będziemy chcieć wykonać trening.

Osobom początkującym trenującym w domu zazwyczaj poleca się wykonywanie treningu obwodowego, który polega na wykonywaniu jednej serii złożonej z poszczególnych ćwiczeń, które wykonywane są jedno po drugim z niewielką przerwą pomiędzy. W jednej serii znaleźć się może od kilku do kilkunastu ćwiczeń. W tym treningu stawia się na różnorodność i brak monotonii, ponieważ każde ćwiczenie może być wykonywane z inną intensywnością.

Domowe treningi rządzą się swoimi prawami, jednak systematyczność i motywacja będą kluczem do sukcesu. Oczywiście nie możemy zapomnieć o odpowiedniej rozgrzewce i rozciąganiu – dzięki nim zminimalizujemy ryzyko pojawienia się kontuzji. Ważna jest także prawidłowa dieta – bogata w witaminy i składniki odżywcze. Warto sięgnąć po suplementację kwasów tłuszczowych omega – będących ważnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. EstroVita MEN to produkt zawierający kompleks ultraczystych, wysoce skoncentrowanych kwasów Omega-3,6,9 oraz unikatowego kwasu Omega -5, pochodzącego z owocu granatu, który wspiera organizm mężczyzn w każdym wieku. Unikalna kompozycja kwasów omega pochodzenia roślinnego, witamin i przeciwutleniaczy dba o dobre samopoczucie i doskonałą formę mężczyzn. Olej z pestek dyni i jego składniki przyczyniają się do utrzymania zdrowych funkcji prostaty i pęcherza moczowego, a olej z czarnej do prawidłowego funkcjonowania mięśni i stawów. O zdrowe kości mężczyzn dbają zawarte w preparacie witaminy: D oraz K, a witamina E stanowi ochronę przed wolnymi rodnikami. EstroVita Men zawiera oryginalną formę kwasów tłuszczowych z grupy omega w postaci estrów etylowych, które zapewniają znakomitą biodostępność i wysoką bioretencję.

Trening wykonywany w domu może być równie efektywny jak ten wykonywany na siłowni. Najczęściej korzystają z niego osoby początkujące lub takie, które chcą wrócić do odpowiedniej rutyny treningowej. Forma ta jest doskonałym sposobem na zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów oraz zadbanie o własną sylwetkę. W późniejszym etapie treningowym wyprawa na siłownie może okazać się koniecznością, szczególnie, jeśli nie dysponujemy potrzebnym sprzętem. Czasem jednak treningi domowe w zupełności wystarczają.