Mięśnie możemy kształtować i wzmacniać na wiele sposobów. Możemy wykorzystywać do tego ciężar własnego ciała, hantle i sztangi lub maszyny dostępne na siłowni. Dla mięśni ważny jest opór – to dzięki niemu zmuszamy je do trudniejszej pracy, co w rezultacie przynosi pięknie wyrzeźbioną sylwetkę. I choć najpopularniejszą formą treningu na kształtowanie sylwetki jest właśnie obciążenie, tak ciekawą alternatywą, nieco mniej popularną, są gumy oporowe – doskonałe dla osób początkujących.

Dzięki temu niepozornemu narzędziu jesteśmy w stanie zrobić równie efektywny trening, pobudzając do pracy nasze mięśnie. Mało tego – są one małe i poręczne, dzięki czemu możemy zabrać je wszędzie ze sobą. Gumy oporowe wykonane są z wytrzymałej i elastycznej gumy, której rozmiar zmienia się w zależności od oporu – im guma grubsza, tym jej opór jest większy. Opór ten powinien zostać dopasowany do możliwości osoby trenującej.

W czym tkwi sekret?

Gumy oporowe zmuszają nasze mięśnie do pracy, ponieważ zapewniają one ciągłe napięcie sił, jakie działają na mięśnie. Cały ruch kontrolowany jest przez napięcie, a im guma bardziej rozciąga się, tym zwiększa się opór. Dodatkowo treningi z gumami pozwalają na opanowanie prawidłowej techniki wykonywania danego ćwiczenia.

Gumy oporowe i ćwiczenia z nimi są świetnym rozwiązaniem dla osób początkujących oraz takich, które nie mogą pozwolić sobie na trening z innym obciążeniem. Ćwiczenia z gumami można wykonywać wszędzie, ważne jest, by nie przeforsować organizmu, a same ćwiczenia wykonywać w rytmie serii – kilka powtórzeń, krótka przerwa i ponownie kilka powtórzeń. Niewątpliwym atutem tego treningu jest tworzenie oporu we wszystkich płaszczyznach. Mało tego – ćwiczenia możemy dowolnie modyfikować i łączyć tworząc swoje plany treningowe, które uwzględniają całe ciało. To także świetna alternatywa i urozmaicenie dla tradycyjnych planów treningowych.

Zadbaj o swoją sylwetkę!

Dzięki możliwości gum oporowych nasze mięśnie popychane są poniekąd do wzmożonej i bardziej intensywnej pracy, co za tym idzie – pomagają w uzyskaniu pięknej i smukłej sylwetki, pozbyciu się nadprogramowych kilogramów oraz wspierają wzmocnienie mięśni. Wykonując ćwiczenia powinniśmy czuć opór – jeśli kolejne ćwiczenie czy powtórzenie nie przychodzi nam łatwo to znak, że mięśnie wykonują ciężką pracę i mocniej „działają”.

Oczywiście przed przystąpieniem do treningu nie możemy zapomnieć o rozgrzewce, a po zakończonym treningu o rozciąganiu. Jak w każdej formie treningu i tutaj ważna jest regularność, systematyczność, dieta i odpowiednia suplementacja. EstroVita Immuno to suplement diety o najwyższej skoncentrowanej zawartości estrów etylowych kwasów tłuszczowych omega -3, -6, -9 wyizolowanych z unikalnej mieszaniny aż 4 olejów roślinnych (lnianego, czarnej porzeczki, czarnuszki oraz wiesiołka). EstroVita Immuno zwiera starannie dobraną kompozycję kwasów tłuszczowych z grupy Omega w doskonałej proporcji Omega-3/Omega-6 oraz kompleks witamin A, D, E, K. Witamina A i D pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, a obecność oleju z czarnej porzeczki przyczynia się do wzmocnienia całego organizmu. Forma estrów etylowych kwasów omega w produkcie EstroVita Immuno zapewnia znakomitą biodostępność i wysoką bioretencję w organizmie.

Włączenie gum oporowych do treningu jest doskonałym pomysłem przynoszącym satysfakcjonujące efekty. Za pomocą gum oporowych można zbudować piękną sylwetkę – również skupiającą się na rozroście mięśni. Poprawisz dodatkowo wydolność, kondycję i spalisz tkankę tłuszczową. Warto zatem przyjrzeć się tej formie treningu i dać jej szansę. Już po kilku treningach z pewnością zauważysz efekty!