Rozwijający się organizm dziecka potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci odpowiednio zbilansowanej diety, a także porcji witamin i minerałów. Niestety, najmłodsi dość często niechętnie przyjmują dodatkową suplementację, podchodząc do niej bardzo nieufanie. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby „bezboleśnie” włączyć dziecku odpowiednie suplementy diety!

Metoda marchewki

Dziecko, jako odrębna jednostka, ma możliwość decydowania o sobie samym. Jednak bardzo często jego decyzje nie są zgodne z wizją rodziców. W przypadku nieco starszych dzieci przyda się edukacyjna pogawędka, podczas której rodzic lub na przykład lekarz, wyjaśni dziecku, dlaczego witaminy i minerały są tak istotne dla jego zdrowia.

W przypadku młodszych dzieci warto przygotować specjalną tablicę, na której maluch będzie odznaczał codzienne przyjmowanie suplementu. Można się umówić, że po miesiącu codziennego brania preparatu bez marudzenia, otrzyma niewielką nagrodę – może to być wspólne wyjście do kina lub do parku rozrywki.

Dodawanie do ulubionych potraw

Dobrym pomysłem jest dodawanie suplementu diety do dania lubianego przez dziecko. Nie powinny to być lody albo frytki, ale dodanie go na przykład do niezbyt gorącej zupy lub kanapki, powinno pomóc. Oczywiście nie każda forma suplementów diety i witamin nadaje się do wykorzystania ich w taki sposób. Suplement diety EstroVita Kids jest dostępny w wygodnej formie płynu. Jest dostępny, aż w czterech wariantach!

  • EstroVita Kids o smaku malinowym lub pomarańczowo-bananowym;
  • EstroVita Immuno o smaku słodkiej cytryny. Suplement diety powstał z myślą o wsparciu odporności najmłodszych;
  • EstroVita Genius Kids o smaku słodkiej cytryny – dla każdego geniusza! Suplement stanowi unikalną kompozycję olejów (z mikroalg, z lnu, z czarnej porzeczki, z dzikiej róży). Zawiera wyjątkowe połączenie dwóch form kwasu omega-3 (ALA i DHA).

Każdy z wymienionych suplementów można wymieszać z ulubionym napojem, dodać do jogurtu lub koktajlu owocowego.

Czym wyróżnia się preparat EstroVita Kids?

Jest to suplement diety o najwyższej koncentracji kwasów tłuszczowych omega-3, -6 i -9 pochodzenia roślinnego. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczone koniecznie powinny zostać dostarczone organizmowi w okresie wzrostu i rozwoju. EstroVita z linii Kids przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia.

Dobrze zbilansowana dieta dziecka to postawa – wpływa ona nie tylko na rozwój, ale i zapewnia właściwe funkcjonowanie organizmu. Właśnie dlatego należy o nią odpowiednio zadbać i wzbogacać o suplementację, którą można dość prosto „przemycić” w codziennych posiłkach!