Czas wakacji to chwila, kiedy łapiemy piękną opaleniznę. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby ten efekt utrzymał się jak najdłużej! Wakacyjna opalenizna może z nami zostać – wystarczy przyjrzeć się swojej diecie. To właśnie odpowiednie odżywianie w dużej mierze może przyczynić się do utrzymania pięknej, opalonej skóry na dłużej.

Beta-karoten

Produkty bogate w beta-karoten doskonale wpłyną na utrzymanie efektu opalonej skóry. Gromadzi się on w skórze i stopniowo nadaje jej piękny, ciemniejszy kolor. Dużo witaminy A zawartej jest w marchewce, papryce, pomidorach, morelach, melonach i innych warzywach i owocach o pomarańczowo-czerwonej barwie. Witaminę można także wprowadzać do organizmu w formie suplementu diety, ale w tym przypadku należy dokładnie przeczytać skład kupionego preparatu.

Naturalne kosmetyki

Długotrwałą opalenizną będziesz mogła cieszyć się także dzięki naturalnej pielęgnacji. Wykorzystaj w tym celu olej kokosowy, który połącz z masłem kakaowym i dodaj do tego odrobinę oliwy z oliwek lub olej z migdałów. Taki balsam nawilży skórę, doda jej gładkości, a do tego wzmocni efekt złocisto-brązowej opalenizny.

Estry

O wakacyjnej opaleniźnie warto pomyśleć nie tylko po ekspozycji skóry na słońce, ale także przed. Znakomitym suplementem wpływającym na wygląd i strukturę skóry jest EstroVita Skin. W skład suplementu wchodzą kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9, a także witamina A, D3, E oraz koenzym Q10! Dzięki tym składnikom skóra otrzymuje dodatkowe odżywienie oraz wsparcie. Produkt przeznaczony jest dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Roślinne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega oraz witaminy zawarte w produkcie sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry. EstroVita Skin dostępna jest teraz w dwóch nowych odsłonach – słodkiej cytryny i kwiatu japońskiej wiśni Sakura!

Dobrze nawilżona, zdrowa skóra na dłużej utrzyma efekt opalenizny. Aby jednak tak się stało, unikalną mieszaninę olejów należy spożywać regularnie – wystarczy 5 ml dziennie! Dodatkowym atutem suplementów diety EstroVita jest fakt, iż można dodać je do koktajlu, soku, a nawet sałatki! Mało tego – EstroVita jest świetnym dodatkiem do maseczek domowej roboty.

Wakacyjna opalenizna to niewątpliwie kobiecy atut. Lekko brązowa skóra wygląda zdrowo, zwłaszcza jesienią. Aby ten efekt utrzymać na dłużej, pomyśl przede wszystkim o dodaniu do swojej diety witaminy A oraz C, a także o wprowadzeniu do niej roślinnych kwasów tłuszczowych omega. Twoja skóra Ci za to podziękuje!