Szukasz naturalnego kosmetyku o szerokim spektrum działania do pielęgnacji skóry? Zwróć uwagę na olejek herbaciany! Ten niepozorny olejek posiada wiele cudownych właściwości – działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo i antybakteryjnie. Ponadto doskonale odkaża skórę i łagodzi stany zapalne.

Olejek herbaciany pozyskiwany jest z liści drzewa herbacianego. Już od zarania dziejów służył do leczenia ran, oparzeń i wszelkich zmian skórnych. Dzisiaj można spotkać go w wielu kosmetykach, ale i lekach do miejscowego stosowania. Swoje drogocenne działanie zawdzięcza aktywnym związkom zawartym w olejku, które cechują się antyseptycznymi właściwościami – to właśnie one działają przeciw bakteriom, wirusom i grzybom. Olejek herbaciany ma charakterystyczny, przyjemny zapach, który często wykorzystywany jest pomocniczo w leczeniu przeziębienia. Jego konsystencja przypomina nieco gęsty płyn o delikatnie jasnożółtej barwie.

Zadbaj o włosy z olejkiem herbacianym!


Olejek herbaciany dość często stosuje się do pielęgnacji włosów, ponieważ posiada ona oczyszczające i odświeżające właściwości. Zapobiega on powstawaniu łupieży, ale i wspomaga jego leczenie. Dobrze działa na skórę głowy i pozwala na dłuższe zachowanie świeżości!

Sprzymierzeniec skóry


Poprzez swoje drogocenne właściwości równie często wykorzystywany jest do oczyszczenia skóry. To jednak nie wszystko – przez swoje antyseptyczne i tonizujące właściwości stosowany jest także w celu pielęgnacji skóry. Olejek herbaciany pomaga w uzyskaniu promiennej cery – działa wspomagająco na stany zapalne, jest też nieoceniony w walce z trądzikiem. Olejek herbaciany doskonale sprawdzi się także jako sprzymierzeniec do walki z niedoskonałościami, ale i bliznami czy przebarwieniami.  Przeciwutleniacze, jakie zawarte są w olejku, wpływają na regenerację komórek skóry, przez co codzienne stosowanie olejku może poprawić wygląd skóry i wyrównać jej koloryt.

Olejek herbaciany jest dobry nie tylko dla naszej skóry, ale i… pędzli do makijażu! Przez swoje oczyszczające właściwości można śmiało wykorzystać go właśnie do czyszczenia pędzli po wykonanym makijażu. Warto pamiętać, że z czasem na naszych pędzlach osadzają się martwe komórki skóry, które możemy rozprowadzać po twarzy w chwili, gdy niedokładnie myjemy wszystkie akcesoria. Z olejkiem herbacianym zapomnisz o niedokładnie umytych pędzlach, a przy okazji przywrócisz im doskonały wygląd!

Rany i otarcia? Z olejkiem herbacianym o nich zapomnisz!


Nie ulega wątpliwości, że wszelkiego rodzaju rany skórne umożliwiają przedostanie się bakterii do krwiobiegu, co w dalszej konsekwencji może doprowadzić do powstania infekcji. Olejek herbaciany z powodzeniem można stosować w przypadku drobnych skaleczeń i otarć do dezynfekcji.

Domowe remedium na wszystko!


Olejek herbaciany znajduje zastosowanie niemal w każdej dziedzinie naszego życia – nie tylko w pielęgnacji. Można śmiało wykorzystać go jako domowy środek czystości! Z jego pomocą stworzysz proszek do prania, mydło do rąk czy odświeżacz powietrza. Przez wzgląd na swoje dezynfekujące właściwości, olejek doskonale sprawdza się jako naturalny, przeciwbakteryjny, nietoksyczny odświeżacz powietrza, mogący usuwać bakterie, wirusy a nawet pleśń z otoczenia!

Olejek herbaciany ma mnóstwo pozytywnych właściwości, które chętnie wykorzystujemy. Jeśli jednak jeszcze nie miałaś okazji go stosować – koniecznie go wypróbuj i poznaj wszystkie jego zalety!