Życie w ciągłym biegu, stres, presja – to tylko kilka problemów z którymi przychodzi nam się codziennie mierzyć. Brak czasu na realizowanie swoich pasji, a nawet zasłużony relaks, potrafią odebrać całe pokłady energii. Wiedząc jednak, jak ją czerpać można spokojnie wrócić na właściwą drogę ku spełnieniu tego, co wydawało się nieosiągalne!

Powodów przez które odczuwamy zmęczenie jest wiele. Niewystarczająca ilość snu lub jego słaba jakość, złe odżywianie, przewlekły stres, a nawet rutyna, to tylko niektóre z nich. W natłoku codziennych obowiązków stawiamy swoje potrzeby na ostatnim miejscu lub nawet całkowicie o nich zapominamy. Tymczasem, wraz ze spadkiem energii, znacząco obniża się nasza efektywność, która odpowiada zarówno za jakość wykonanej pracy, ale też wydłuża czas jaki musimy na nią przeznaczyć. Bycie efektywnym przekłada się więc na ilość godzin, którą możemy poświęcić rodzinie, przyjaciołom oraz sobie.

Pierwszym krokiem do poprawy jakości życia jest wprowadzenie pojęcia higieny wypoczynku w swoje życie. Wypoczynek jest niezbędny do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Ważną zasadą zdrowego wypoczynku jest to, aby nie był on bierny. Biernie spędzamy czas podczas snu, a potocznie zwane „lenienie się” paradoksalnie przyczynia się do spadku drzemiącej w nas energii. Aktywny wypoczynek nie musi jednak polegać na pokonywaniu maratonu, spędzając go na spacerach, rozmowie lub grach nadal poddajemy się czynnemu relaksowi.

Dieta to kolejny element, który wpływa na jakość naszego życia. Chociaż kalorie dosłownie przeliczamy na ilość energii (dżule) produkowanej przez organizm, to ich ilość nie jest jednoznaczna z chęciami do działania. Tymczasowe działania, takie jak spożywanie kawy i napojów energetycznych wiążą się z szybkim metabolizowaniem spożytej kofeiny oraz cukrów, a kolejna filiżanka jest tylko chwilowym rozwiązaniem. Siłę i wigor powinniśmy czerpać z wnętrza własnego organizmu, dostarczając mu w diecie niezbędnych składników odżywczych i witamin, które zapewnią właściwe funkcjonowanie i dobre samopoczucie.

Dodatki dietetyczne w postaci sprawdzonych i naturalnych suplementów to prosty sposób na wsparcie organizmu. Suplement diety EstroVita MEN powstał z myślą o mężczyznach dbających o formę fizyczną oraz samopoczucie. To naturalna kompozycja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9 pochodzenia roślinnego. Suplement został wzbogacony kwasem punikowym omega 5 pochodzącym z owocu granatu, a także witaminami D, E oraz K. Składniki zawarte w produkcie wspomagają mięśnie, kości oraz stawy, a także układ odpornościowy i krwionośny. Łatwość stosowania (wystarczy jedynie dodać łyżeczkę preparatu np. do koktajlu) nie wymaga ciągłego pamiętania o kolejnej porcji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej przyswajalności.

Proste zmiany, które możesz wprowadzić już od dzisiaj w swoje życie, szybko zaowocują większym samozadowoleniem, poprawą relacji i sukcesach w pracy. Niezależnie od codziennych obowiązków mogą dopisywać nam niespożyte pokłady energii!