Życie w ciągłym biegu, stres i presja spełniania oczekiwań to problemy, z którymi zmaga się współczesny mężczyzna. Brak czasu na realizowanie swoich pasji, a nawet zasłużony relaks, potrafią odebrać całe pokłady energii, lecz wiedząc, jak ją czerpać możesz wrócić do wyścigu o swoje marzenia i osiągnąć to, co wydawało się nieosiągalne!

Powodów przez które odczuwamy zmęczenie jest wiele. Niewystarczająca ilość snu, lub jego słaba jakość, złe odżywianie, przewlekły stres, a nawet rutyna, to tylko niektóre z nich. W natłoku codziennych obowiązków stawiamy swoje potrzeby na ostatnim miejscu, lub nawet całkowicie o nich zapominamy. Tymczasem, wraz ze spadkiem energii, znacząco obniża się nasza efektywność, która odpowiada zarówno za jakość wykonanej pracy, lecz również czas jaki musimy na nią poświęcić. Bycie efektywnym przekłada się więc na ilość godzin, którą możemy poświęcić rodzinie, przyjaciołom oraz sobie.

Pierwszym krokiem do poprawy jakości życia jest więc zmiana sposobu myślenia. Nie żyjemy przecież po to, aby pracować, ale dla dobrych chwil, które spędzamy. Przewartościowanie swoich priorytetów to podstawa osiągnięcia sukcesu. Zmiana motywacji z „posiadania rodziny” na „bycie blisko rodziny” oraz „pracuję, bo muszę” na „pracuję, aby osiągnąć sukces” to tylko przykłady, lecz według tego wzoru możemy zmienić naszą codzienność.

Oprócz zmian wewnętrznych ważne jest także wprowadzenie pojęcia higieny wypoczynku w swoje życie, wypoczynek jest bowiem niezbędny do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Ważną zasadą zdrowego wypoczynku jest to, aby nie był on bierny. Biernie spędzamy czas podczas snu, a potocznie zwane „lenienie się” paradoksalnie przyczynia się do spadku drzemiącej w nas energii. Aktywny wypoczynek nie musi jednak polegać na pokonywaniu maratonu, spędzając go na spacerach, rozmowie lub grach nadal poddajemy się czynnemu relaksowi.

Dieta to kolejny element, który wpływa na jakość naszego życia. Chociaż kalorie dosłownie przeliczamy na ilość energii (dżule) produkowanej przez organizm, to ich ilość nie jest jednoznaczna z chęciami do działania. Tymczasowe działania, takie jak spożywanie kawy i napojów energetycznych wiążą się z szybkim metabolizowaniem spożytej kofeiny oraz cukrów, a kolejna filiżanka jest tylko chwilowym rozwiązaniem. Siłę i wigor powinniśmy czerpać z wnętrza własnego organizmu, dostarczając mu w diecie niezbędnych składników odżywczych i witamin, które zapewnią nam właściwe funkcjonowanie i dobre samopoczucie.

Dodatki dietetyczne w postaci sprawdzonych i naturalnych suplementów to prosty sposób wprowadzenia się na „wyższe obroty”. Suplement diety EstroVita MEN przeznaczony jest do stosowania przez mężczyzn chcących poprawić swoje samopoczucie oraz stanąć na wysokości zadania. Zawarte w nim kwasy z grupy omega-3, 5, 6 i 9 wspomagają mięśnie, kości oraz stawy, a także układ odpornościowy i krwionośny, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania ciała. Preparat wzbogacony został w witaminy D, E i K o wysokiej bioretencji, chroniąc przed działaniem stresu oksydacyjnego, a zawarty w EstroVicie MEN kwas punikowy wykazuje szeroki wachlarz właściwości prozdrowotnych.

Suplement został stworzony z myślą o mężczyznach w każdym wieku, zmagających się z wysiłkiem fizycznym oraz intelektualnym w swojej codziennej pracy. Łatwość stosowania (wystarczy jedynie dodać łyżkę preparatu np. do koktajlu) nie wymaga ciągłego pamiętania o kolejnej porcji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej biodostępności.

Proste zmiany, które możesz wprowadzić już od dzisiaj w swoje życie, szybko zaowocują większym samozadowoleniem, poprawą relacji i pozycji w pracy. Idąc drogą do celu należy tylko pamiętać, aby być konsekwentnym w swoich postanowieniach i nie zapominać o regularności, a osiągnięcie wyznaczonych celów okaże się łatwe, jak nigdy wcześniej.