Każdego dnia nasza skóra wystawiona jest na próbę – zmienne temperatury, chłód, szkodliwe czynniki środowiskowe. Właściwa pielęgnacja to klucz do zachowania pięknej i promiennej skóry – niezależnie od pory roku. Choć nie widać ich gołym okiem i może nie zdajemy sobie z tego sprawy, tak na naszej skórze żyje mnóstwo mikroorganizmów, które tworzą mikrobiom. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wspierać swoją skórę – mikroorganizmy mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie!

Czym jest mikrobiom?

Na powierzchni naszej skóry znajdują się miliony komórek, do których zaliczyć można roztocza, bakterie, a nawet grzyby. To właśnie te organizmy składają się na mikrobiom – tworzą go. Wiele z mikrobiomów zyskujemy tuż po narodzinach, później otrzymujemy je wraz z mlekiem matki, by w ostateczności stworzyć swoistą tarczę, która chroni nasz organizm przed szkodliwymi wirusami i bakteriami. Na mikrobiom wpływa wiele czynników takich jak m.in. wiek, płeć, wilgotność powietrza, czy choćby temperatura. Również przyjmowanie leków czy środowisko, w jakim przebywamy, ma tutaj znaczenie. I choć wyda się to banalne, tak każdy z nas posiada swój własny mikrobiom, który jest niepowtarzalny.

Skóra stanowi naturalną barierę, chroniącą nasz organizm przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. To, w jakiej będzie kondycji zależy w głównej mierze od nas – naszego trybu życia, nawyków. Skóra w niektórych miejscach jest bardziej wrażliwa niż w innych, dlatego bardzo łatwo ją naruszyć czy uszkodzić, na co powinniśmy szczególnie uważać.

Zadbaj o swój mikrobiom!

Najważniejszą kwestią, jaką trzeba przeanalizować to uświadomienie sobie z jakimi substancjami ma do czynienia nasza skóra na co dzień. Istotnym jest zadbanie o prawidłową równowagę mikrobiomu skóry, dzięki czemu wytwarza się naturalna bariera ochronna. Mikrobiom potrzebuje odżywienia i oczyszczenia, dlatego ważna jest codzienna pielęgnacja, która wspomoże naszą skórę. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybierane kosmetyki i ich skład. Doskonale sprawdzają się naturalne produkty o delikatnym działaniu.

W myśl zasady „zdrowa dieta to piękna skóra” nie da się pominąć kwestii odżywiania. Spożywane posiłki mają niebagatelny wpływ na kondycję naszej skóry – ubogie w witaminy pożywienie z pewnością nie będzie tym, co pomoże skórze. Warto zwrócić uwagę na witaminę A, C i E – to one w głównej mierze odpowiadają za naszą skórę i jej wygląd.

Organizm warto wesprzeć suplementami diety takimi jak EstroVita Skin – to unikalna kompozycja roślinnych kwasów tłuszczowych omega-3,-6,-9 wzbogacona witaminami (witamina A, D i E) przeznaczona dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Roślinne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry. EstroVita Skin zawiera ultraczystą formę kwasów tłuszczowych z grupy omega w postaci estrów etylowych, które zapewniają znakomitą biodostępność i wysoką ich bioretencję w organizmie człowieka. EstroVitę Skin można stosować zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz – jest doskonałym składnikiem maseczek, które z łatwością możemy przygotować w domu.

„Mikrobiom można porównać do tarczy, która chroni nasz organizm przed patogenami niebezpiecznymi dla naszego zdrowia. To nasza naturalna mikroflora skóry, która staje na wysokości zadania, kiedy spotyka się ze szkodliwymi patogenami. To jednak nie wszystko – mikrobiom pomaga w zachowaniu prawidłowego pH skóry – jego naruszenie sprawia, że skóra jest bardziej podatna na czynniki zewnętrzne: może pojawić się podrażnienie czy zaczerwienienie. Warto odpowiednio o niego zadbać – niezależnie od pory roku.”- dodaje dr n. med. Edyta Blus