W codziennym pędzie nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak narażona jest nasza skóra – szczególnie twarzy. Codzienne wykonywanie makijażu, podróż zatłoczonymi ulicami czy wyjścia do sklepu – to tylko nieliczne momenty, kiedy może być osłabiona. Nasza skóra – podobnie, jak cały organizm – potrzebuje odpoczynku. Choć wydaje się to banalne, tak już odpuszczenie makijażu może dać niesamowite efekty!

Zadbaj o naturalną pielęgnację

Zazwyczaj nasza skóra szybko ulega przesuszeniu – staje się ziemista, szara, osłabiona. Można zauważyć tzw. wory pod oczami. Codzienne regularne rytuały mogą pomóc nam w odzyskaniu pięknej skóry. Czasem wystarczy domowej roboty maseczka oczyszczająca lub nawilżającą, by niemal od razu zobaczyć efekty. Przykładem może być maseczka z awokado i dodatkiem suplementu dedykowanego pięknej skórze – EstroVita Skin. To suplement diety stanowiący unikalną kompozycję roślinnych kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9 wyizolowanych z unikalnej mieszaniny aż 4 olejów roślinnych (lnianego, z czarnej porzeczki, ogórecznika oraz wiesiołka). Produkt przeznaczony jest dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Roślinne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega oraz witaminy zawarte w produkcie sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry. – podkreśla ekspert EstroVity dr n. med. Edyt Blus.

Wystarczy, że rozgnieciesz w misce pół awokado i pół banana, a następnie – kiedy będą przypominać gładką papkę – dodasz 5 ml EstroVity Skin i dokładnie wymieszasz. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz. Po upływie 15 min zmywamy letnią wodą.

Pamiętaj, aby zadbać o skórę także podczas codziennego mycia twarzy – stosuj sprawdzone żele, toniki lub pianki. Najlepsze są te na bazie naturalnych składników – bez dodatków, które mogą dodatkowo przesuszać skórę. Warto stosować – raz w tygodniu – peeling. Mają one za zadanie usunięcie martwych komórek i warstw naskórka. Dzięki peelingom można uniknąć powstawania zaskórników oraz porów, co jest niezwykle ważne.

Masaż twarzy? Zdecydowanie tak!

Choć wydaje się to niecodzienne, tak masaże twarzy mogą zdziałać cuda – poprawiają ukrwienie skóry, wygładzając ją. Masaż twarzy możemy wykonać np. za pomocą rollera. Taki masaż można wykonać nawet kilka razy dziennie.

Jak wspomina dr n. med. Edyta Blus:

Rollery znakomicie poprawiają mikrokrążenie krwi, a także redukują obrzęki i cienie pod oczami. To jednak nie wszystkie ich zalety – odpowiednio stosowane mogą również łagodzić podrażnienia, a nawet działać liftingująco. Zazwyczaj wykonane są z szlifowanego jadeitu, kwarcu czy innego kamienia utrzymującego niską temperaturę, dzięki czemu masaż jest przyjemny i jednocześnie pobudza układ limfatyczny. Warto zaznaczyć, że dobre rollery wykonane są z naturalnych kamieni górskich, co sprawia, że są one jeszcze bardziej wyjątkowe.

Masaż można śmiało wykonać także rękoma – smarując przy okazji twarz kremem odżywiającym lub nawilżającym.

Chroń skórę przed słońcem

Przełom wiosny i lata jest okresem, kiedy więcej czasu chcemy spędzać na zewnątrz. Pierwsze promienie słońca kuszą, aczkolwiek mogą przesuszyć naszą skórę – szczególnie twarzy; tym samym narażamy się na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Jak zatem chronić skórę? Ważne jest, aby używać kremów posiadających odpowiedni filtr. Wieczorem warto natomiast sięgnąć po preparaty regenerujące skórę – pomogą jej wrócić do normalności.

Nasza skóra codziennie narażona jest na działanie szkodliwych czynników, takich jak zmienne warunki atmosferyczne, promienie słoneczne czy niewłaściwa pielęgnacja. O skórę warto zadbać zarówno na zewnątrz, jak i od zewnątrz. Idealna będzie tutaj EstroVita Skin – dedykowana osobom dbającym o kondycję skóry. Pamiętając o kilku kluczowych kwestiach już zawsze będziemy cieszyć się piękną i nawilżoną skórą!


dr n. med. Edyta Blus

Doktor nauk medycznych w zakresie biologii medycznej i magister biologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu i pracy w Pracowni Immunologii Doświadczalnej Instytutu Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk oraz  jako nauczyciel akademicki immunologii i patofizjologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.