Skóra twarzy przez to, że jak bardziej wrażliwa i narażona na wiele czynników zewnętrznych, potrzebuje szczególnej uwagi i pielęgnacji. Same kosmetyki to jednak nie wszystko, nie bez znaczenia jest również dieta i to, co spożywamy na co dzień. Zobacz, co warto jeść, aby cera zawsze była piękna!

Zdrowa dieta!

Praca w klimatyzowanych pomieszczeniach, zbyt ciepłych, palenie papierosów, stres, brak snu – to tylko kilka powodów, wpływających na wygląd i kondycję skóry. Kosmetyki jeszcze spełniają swoją rolę, ale w pewnym momencie zobaczysz, że to za mało. Właśnie dlatego twoja skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia!

W diecie powinny znaleźć się nienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdziemy w olejach roślinnych, takich jak np. lnianym czy z wiesiołka oraz w rybach morskich. Szczególnie jest to ważne dla osób borykających się ze skórą suchą, alergiczną i podatną na podrażnienia. Istnieje wiele dowodów na to, że kwasy omega-3 mają właściwości przeciwzapalne oraz zmniejszają zaczerwienienia.

Bomba witaminowa

Witamina A przyspiesza naturalny proces wymiany komórek, zatem wpływa na poprawę wyglądu i kondycję skóry, sprawiając, że jest ona gładsza i jędrniejsza. Równie ważne są witaminy z grupy B, C, E oraz K. Przyjmując te witaminy musimy pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością, ponieważ niektóre z nich nie są rozpuszczalne w wodzie (witamina A, D, E i K), a ich nadmiar może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Pamiętajmy – wszystko w rozsądnych dawkach, witaminy również!

Ogranicz cukier!

I choć przeróżne słodycze potrafią skusić, tak mając problemy z cerą musimy ograniczyć lub całkowicie wyeliminować z diety cukier. Można zastąpić go np. dużo zdrowszym miodem.

Nie zapomnij o wodzie

Nie od dziś wiadomo, że woda ma niebagatelny wpływ na nasz organizm. Choć często zastępujemy wodę innymi napojami, tak nie sprawdzają się one tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli. Dlatego też nie możemy zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu za pośrednictwem zwykłej wody mineralnej. Woda jest jednym z kluczowych elementów wpływających na zdrową skórę.

EstroVita Skin

Produkty kosmetyczne stosowane miejscowo działają głównie w zewnętrznej warstwie skóry (w naskórku), poprawiając jej nawilżenie. Efekty stosowania w skórze właściwej mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach regularnego stosowania. Doskonałym rozwiązaniem są tzw. nutraceutyki, czyli suplementy diety wpływające na poprawę stanu skóry. Stosowanie EstroVita Skin pomaga zachować zdrową skórę, ze względu na zawartość składników biorących udział w procesie podziału komórek oraz wspomagających ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym. Tym samym opóźnia efekty starzenia. Unikalna kompozycja składników suplementu EstroVita Skin wpływa na odżywienie, elastyczność oraz regenerację skóry. Wzmacnia również barierę lipidową naskórka i łagodzi podrażnienia oraz wyrównuje koloryt skóry. W swoim składzie zawiera kluczowe i niezastąpione w utrzymaniu prawidłowej struktury skóry kwasy tłuszczowe Omega-3, 6 i 9 oraz witaminy E, A i D3, jak również koenzym Q10. EstroVitę Skin można spożywać prosto z łyżeczki lub dodawać ją koktajli czy sałatek.