Skóra twarzy wystawiana jest na wiele czynników zewnętrznych, przez co potrzebuje szczególnej uwagi oraz pielęgnacji. Same kosmetyki mogą jednak nie wystarczyć. Nie bez znaczenia jest dieta, która odgrywa niemal kluczową rolę. Zobacz, co warto wprowadzić do swojego codziennego menu, aby cera zawsze cieszyła się nienaganną kondycją!

Bomba witaminowa

Witamina A przyspiesza naturalny proces wymiany komórek, co pozytywnie wpływa na poprawę wyglądu i kondycję skóry, sprawiając, że jest ona gładsza i jędrniejsza. Równie ważne są witaminy z grupy B, C, E oraz K. Przyjmując je trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością, ponieważ nadmiar witamin może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Warto dobrać odpowiednią dla siebie dawkę. Pamiętajmy – wszystko w rozsądnych dawkach, również witaminy!

Ogranicz spożycie cukru

I choć przeróżne słodycze są kuszące, tak warto ograniczyć ich ilość, szczególnie wtedy, kiedy mamy problem z cerą. Jednym z lepszych rozwiązań jest całkowite wyeliminowanie cukru z diety. Już po upływie kilku tygodni odczujesz i zauważysz różnicę! Cukier w diecie można zastąpić np. miodem, który jest zdrowy i również ma wpływ na wsparcie naszej skóry.

Odpowiednie nawodnienie

Woda ma niebagatelny wpływ na nasz organizm. To dzięki niej jesteśmy nawodnieni, co przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie ciała, ale i na dobrą kondycję skóry. Niestety, dość często zdarza się zastępować wodę innymi napojami, które nam nie służą. Zamiast nich warto jednak sięgnąć po wodę mineralną, wszak to właśnie ona pomoże w odżywieniu skóry!

Dieta to podstawa

Praca w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, niewłaściwe nawyki żywieniowe i pielęgnacyjne, zmęczenie, stres – to tylko kilka przykładów mających wpływ na wygląd i kondycję skóry. Po pewnym czasie skóra da znać, że dotychczasowe kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne to za mało. Właśnie dlatego skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia. W diecie nie może zabraknąć nienasyconych kwasów tłuszczowych, które znajdziemy w rybach morskich oraz w olejach roślinnych. Mowa tutaj np. o oleju lnianym lub oleju z wiesiołka. Kwasy tłuszczowe są szczególnie ważne dla osób borykających się ze skórą suchą, alergiczną oraz podatną na podrażnienia. Doskonałym rozwiązaniem jest wprowadzenie do diety dodatkowego wsparcia. EstroVita Skin to naturalna kompozycja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9 pochodzenia roślinnego. W EstroVicie Skin znaleźć można kluczowe składniki, które pomagają w utrzymaniu świetnej kondycji skóry. Suplement został wzbogacony w witaminę A, D, E oraz koenzym Q10.

Prawidłowa pielęgnacja

Chcąc cieszyć się doskonałą kondycją skóry musimy pamiętać nie tylko o prawidłowej diecie, ale i odpowiedniej pielęgnacji. Wykonywane zabiegi powinny być odpowiednio dobrane do naszej cery – zbyt łatwo można podrażnić skórę i pogorszyć jej stan. Produkty kosmetyczne stosowane miejscowo działają głównie w zewnętrznej warstwie skóry (w naskórku), poprawiając jej nawilżenie. Efekty stosowania w skórze właściwej mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach regularnego stosowania. Doskonałym rozwiązaniem są tzw. nutraceutyki, czyli suplementy diety wpływające na poprawę stanu skóry. Stosowanie EstroVita Skin pomaga zachować zdrową skórę, ze względu na zawartość składników biorących udział w procesie podziału komórek (witamina A) oraz wspomagających ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym (witamina E). Co ważne – EstroVitę Skin można stosować zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz tworząc z jej dodatkiem maseczki do twarzy. To doskonała opcja na błogi relaks! EstroVita Skin dostępna jest w trzech wariantach: klasycznej, o smaku słodkiej cytryny oraz kwiatu japońskiej wiśni Sakura.