Zdrowie serca jest ściśle uzależnione od stosowanej diety i codziennych, dobrych nawyków żywieniowych. Potrawy z wysoką zawartością tłuszczu, solą oraz cukrem, wpływają na zwiększenie masy ciała. To z kolei powoduje wzrost ciśnienia krwi oraz zbyt dużą ilość złego cholesterolu we krwi. Te czynniki obciążają serce i doprowadzić mogą do różnorodnych jego schorzeń.

 

Owoce i warzywa

 

Spożywanie dużych ilości warzyw i owoców (w ilości pięciu porcji dziennie) pomoże w obniżeniu ciśnienia krwi, a tym samym będzie chronić serce. Zalecane są warzywa świeże, poza sezonem także mrożone oraz suszone i konserwowane owoce, bez zawartości cukru. I w dużym urozmaiceniu.

 

Nabiał

 

Serce wspomoże również nabiał, ale w chudej odsłonie w formie twarogu, jogurtu oraz białek jaj. Niezalecana jest śmietana, sery żółte i pleśniowe oraz słodzone mleko skondensowane.

 

Napoje

 

Picie dużej ilości niegazowanej wody ma zasadnicze znaczenie dla ochrony serca. Ten napój najlepiej obniża ciśnienie krwi.

 

Mięso

 

Dla zdrowia serca sięgać należy po wszystkie chude gatunki mięsa i drobiu, a także gotowane i podawane z rusztu ryby. Lepiej unikać tłustych mięs i wędlin, a także przetworów mięsnych z nieznanymi dodatkami. Oczywiście mięso również najlepiej spożywać w formie gotowanej, duszonej lub pieczonej, a nie smażonej, i lepiej unikać kalorycznych sosów do nich.

 

Produkty zbożowe

 

W diecie chroniącej serce dobrze jest wybierać produkty zbożowe, ryż i makaron drobny. Innym produktem roślinnym wspomagającym układ krwionośny jest EstroVita Cardio, preparat pozyskiwany z aż czterech olejów roślinnych. Ten kardiosuplement zapewnia pokrycie w stu procentach dziennego zapotrzebowania na wszystkie kwasy tłuszczowe z grupy omega, wspomaga układ krążenia, przyczynia się do odpowiedniego krzepnięcia krwi oraz zachowania poziomu wapnia w organizmie. Wpływa on także na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu.