Naturalne energetyki

0
Rate this post

Naturalne napoje energetyczne: SZCZEGÓŁY  czy wiesz, które są najlepsze? Oto kilka sposobów na naładowanie baterii zdrowymi i oryginalnymi napojami Elle11 listopada 2022 0 14.214

Czym są naturalne napoje energetyczne i przede wszystkim jakie wybrać? Szalone rytmy, z którymi mamy do czynienia każdego dnia, zmuszają nas do poszukiwania nowej energii, aby dawać z siebie wszystko przez cały dzień: ale nasze wybory nie zawsze dotyczą zdrowych i oryginalnych napojów. W tym artykule zobaczymy zatem, które naturalne alternatywy są najlepsze.

Naturalne napoje energetyczne: czy wiesz, które są najlepsze?

Zawartość 1 Najpopularniejsze Naturalne Napoje Energetyczne 1.1 Koktajl bananowy
1.2 Kombucha 1.3 Mate 1.4 Gwarantowane 2 Inne przydatne informacje

Z tego powodu tak zwane napoje energetyzujące wyludniły się w ostatnich latach. To napoje, które potrafią ożywić i szybko znaleźć odpowiednią energię do realizacji zobowiązań.

Są to w większości napoje, które – nie mające na celu nawadniania ani wprowadzania soli – bazują na kofeinie, której zawartość procentowa może wahać się od 20 do 50 mg/100 ml lub innych substancjach pobudzających.

Wśród nich wyróżnia się guarana (praktycznie narodowy napój w Brazylii). Lub wzbogacony o aminokwasy, takie jak tauryna. Wraz z nimi znajdujemy liczne składniki pochodzenia syntetycznego, wszystkie powody, dla których te napoje nie raz trafiły w oko cyklonu.

Istnieją jednak również napoje energetyzujące, które możemy przygotować w bardziej naturalny i zdrowy sposób.

Najpopularniejsze naturalne napoje energetyczne

Każdy kraj ma swoje tradycje, dlatego na całym świecie istnieje szeroka gama naturalnych napojów energetycznych. Oto jednak kilka ważnych alternatyw dla najpopularniejszych produktów przemysłowych:

Koktail bananowy

Owoc energetyczny par excellence, banan można przygotować z mlekiem lub jogurtem, rozpuszczalnym kakao, cukrem i bananami. Dzięki potasowi zawartemu w bananach, to smoothie doskonale nadaje się również do zapobiegania skurczom podczas aktywności sportowej.

Wielu pamięta, jak od lat 80. niektórzy tenisiści zaczęli wprowadzać rytuał gryzienia banana między jedną a drugą zmianą piłki. To z pewnością nie przypadek!

 1. napoje energetyczne
 2. Kombucha

Herbata ta, znana jako herbata lub grzyb Muncharain, jest wytwarzana przez zaparzanie kultury określonych drożdży i bakterii w zwykłej zielonej lub czarnej herbacie z dodatkiem cukru.

Ta sfermentowana herbata pochodzi z Chin i jest również szeroko stosowana w Rosji, ale coraz bardziej popularna również we Włoszech. Tradycja przypisuje kombuchy liczne właściwości pobudzające, choć do tej pory nie ma badań potwierdzających jej skuteczność.

Jest to napój otrzymywany z naparu z liści yerba mate

Uważa się, że poprawia obronę układu odpornościowego, zaburzenia ciśnienia krwi, odtruwa, a ponieważ jest produktem fermentowanym, poprawia również równowagę flory bakteryjnej jelit.

Można go zatem uznać pod każdym względem za naturalną alternatywę dla napojów energetycznych bogatych w cukry i kofeinę.

Kumpel

Pochodząca z Ameryki Południowej, po wysuszeniu i zmieleniu daje energetyzującą herbatę, którą wśród mieszkańców Andów pije się ze względu na jej dobroczynne działanie przeciw chorobie wysokościowej.

 • Uważa się również, że mate ma działanie przeciwutleniające i odtruwające.
  naturalne napoje energetyczne mate
 • Naturalne napoje energetyczne: zbliżenie mate, znanej również jako herbata paragwajska.
 • Gwarantowane

Praktycznie narodowy napój Brazylii. We Włoszech można go znaleźć promowanego przez Altromercato, a więc produkt sprawiedliwego handlu. To nie jest dokładnie oryginał, ale jest bardzo ściśle inspirowany bardzo popularnym napojem z guarany w Brazylii.

Ekstrakt pochodzi od producentów zlokalizowanych w Brazylii, Mauritiusie i Kostaryce, natomiast produkcję i butelkowanie powierzono małej, rodzinnej włoskiej firmie.Wreszcie nie należy lekceważyć właściwości roślin takich jak żeń-szeń i miłorząb dwuklapowy

Oto, gdzie można go kupić online

 • Guarana' Antarctica Napój Guarana – 330 ml
 • Guarana' Antarctica Napój Guarana – 330 ml
 • Cena: 1,80 € (5,45 € / l)
 • Ceny zaktualizowane w dniu 3-08-2023 o godzinie 15:13.

To zależy od Ciebie, spróbuj tych naturalnych napojów energetycznych lub zaufaj zawsze niezawodnej filiżance kawy.Inne przydatne spostrzeżenia10 pokarmów bogatych w potasNajbardziej pożywne warzywoDowiedz się, jak przygotować kulki energetyczne, surowe i wegańskie kulki energetyczne

10 naturalnych napojów energetycznych. Być zgryźliwym bez picia kawy
Zestaw alternatywnych napojów do kawy, które dodadzą energii i dobrze rozpoczną dzień. Oprócz przywrócenia uwagi, podkręcają metabolizm, pomagając również tym, którzy chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Udział

Mamy dowody na to, że kawa jest dobra dla zdrowia, jednak nie wszyscy ją uwielbiają, a niektórzy z różnych powodów nie mogą jej pić. Znaleźliśmy więc 10 alternatywnych napojów energetycznych, wszystkie całkowicie naturalne, które wypite rano pomagają się obudzić i natychmiast reagować, a spożywane w ciągu dnia pomagają odzyskać energię w chwilach zmęczenia i utraty uwagi.

Napoje te mogą być również kluczowe dla osób chcących schudnąć: w połączeniu ze zbilansowaną dietą przyspieszają przemianę materii, pomagając w dążeniu do celu.

Sok z suszonych śliwek

W sezonie można to zrobić ze świeżych śliwek, a zimą z suszonych. Suszone śliwki mają zaskakujące właściwości: oprócz błonnika, który utrzymuje jelita w zdrowiu i aktywności, normalizują poziom cukru we krwi, utrzymują cholesterol na dystans, pomagają wchłaniać żelazo i są bogate w przeciwutleniacze i witaminę C.